Svátek má: Zita

Politika

Velikost textu:

Poslanci s pravdou ven! Sedíte ve sněmovně za Česko nebo za Brusel?

Poslanci s pravdou ven! Sedíte ve sněmovně za Česko nebo za Brusel?

„Sedím tu ve sněmovně za Českou republiku, nebo za Brusel? Sedím tu za české zájmy, nebo za říšské německé, pardon, bruselské?" napsal ve svém komentáři Petr Štěpánek.

Petr Štěpánek, komentátor současného dění
10. července 2020 - 08:25

„Celá tahle bouře ve sklenici vody, kterou tu někteří rozpoutali, jako kdyby náš odchod z EU byl na spadnutí a mladej Klaus a Trikolóra tomu snad bránili, je úplně o hovnu. O návrhu na referendum o vystoupení z EU se ve sněmovně hlasovalo nedávno. Koncem dubna. Oba poslanci Trikolóry, Václav Klaus mladší i Zuzana Majerová Zahradníková, hlasovali pro," připomenul Petr Štěpánek.

„Výsledek? Pro vyhlášení referenda hlasovalo 28 (slovy dvacet osm) poslanců z dvou set. Šance, že v České republice v dohledné době proběhne referendum o vystoupení z EU se limitně blíží nule. Jinými slovy: czexit je v nedohlednu," má jasno Petr Štěpánek.

„Uvažovat za této situace, zdali neexistují také jemnější prostředky našeho odpoutání od EU, je nejen legitimní, ale naprosto správné," dodal Štěpánek.

„Schválně si to zkuste představit. Ve sněmovně probíhá hlasování o nadřazení českých zákonů nad evropskými směrnicemi. Každý poslanec musí s pravdou ven. Pěkně veřejně," poradil Štěpánek.

„Sedím tu ve sněmovně za Českou republiku, nebo za Brusel? Sedím tu za české zájmy, nebo za říšské německé, pardon, bruselské? Panečku, to bude podívaná!" uzavřel svůj komentář Petr Štěpánek.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Petra Štěpánka, foto: ps)