Svátek má: Ilona

Politika

Velikost textu:

Proč se po třech letech vzniku NCOZ tento útvar opětovně rozdělí?

Proč se po třech letech vzniku NCOZ tento útvar opětovně rozdělí?

„Znáte pravý důvod reorganizace u elitní Národní centrály proti organizovanému zločinu Policejního prezídia?" položil otázku sám sobě student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Kachna a ještě k tomu po neděli
1. prosince 2019 - 09:22

Jak jste vůbec přišel na to, že NCOZ se rozdělí? Nedávno byl teprve vytvořen!

„Stačí, když sledujete mediální výroky ministra vnitra Jana Hamáčka za ČSSD nebo policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Jana Švejdara. U policie je velké množství policistů a nový se každým dnem nabírají. To sebou nese i tzv. boční vstupy." Personální politika roky nebyla lepší a chybí velitelské pozice.

Co máte namysli tím tzv. bočním vstupem?

„To je když máte kamaráda, ten splňuje vzdělání a další předpoklady. To jsou ti majoři a plukovníci. Teď je o tabulky nouze, protože je právě přebytek takovýchto policistů a nedostatek volných velitelských tabulek. Dle informací z ministerstva vnitra, požádal brig. gen. Jan Švejdar ministra Jan Hamáček o navýšení 3450 tabulkových míst, včetně těch velitelských."

Zpět ale k tématu, jaký je ten důvod reorganizace na Policejním prezidiu?

„Pravým důvodem reorganizace je centralizace analytiky pro všechny složky kriminální policie. Tato reorganizace se již připravuje delší dobu a jejím hlavním stratégem je plk. Ing. Mgr. Jaroslav Vild, současný náměstek policejního prezidenta pro SKPV. Pro změny tohoto charakteru má silné předpoklady, řídil i protikorupční policii. Navíc je oblíbencem policejního prezidenta."

Jak to všechno dopadne?

„Reorganizací se vytvoří několik velitelských míst. Významným způsobem se centralizují informace do jednoho místa. Celkově se vysoce zefektivní práce kriminální policie, především při vyšetřování zvlášť závažné hospodářské trestné činnosti. Významnou měrou se na tom má podílet nový šéf této centrální analytiky".

Nooo a vy už víte kdo to bude?

„U dobře informovaných zdrojů se proslýchá, že se jedná o vysoce postaveného důstojníka NCOZ, nazývaný též mozek protikorupční policie plk. Ing. Jana Petržilka, MBA. Je to s podivem, ale nejvyšší správní soud mu vrátil bezpečnostní prověrku, jeho postavení mimo službu se chýlí ke konci a má zkušenosti z tajných služeb. Ovšem má mít významnou konkurenci a tou je právě náměstek PP plk. Vild, kterého podporuje policejní prezident."

A na závěr poslední otázka. Myslíte si, že tato reorganizace je konečná, že další již nebudou?

„Když se podíváme do minulosti, tak vždy po 3 až 4 letech dochází k reorganizaci. Osobně si myslím, že tato dobrá a osvědčená tradice se u policie zachová, proč měnit něco na co už si u policie všichni zvykli."

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu v tomto případě na neděli ...(rp, Prvnizpravy.cz, foto: ps)