Svátek má: Jaromír

Politika

Velikost textu:

Sládek: Člověče, já se dostanu do televize až v době, kdy všichni spí

Sládek: Člověče, já se dostanu do televize až v době, kdy všichni spí

"Hlas v prezidentských volbách dám sám sobě, pokud ovšem uspějeme v parlamentních volbách," hlásil předseda Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka (SPR-RSČ Miroslava Sládka) v pořadu Události, komentáře ČT24.

Miroslav Sládek
10. října 2017 - 08:13

Politik Miroslav Sládek byl pozvaný druhé říjnové pondělí do studia České televize na nynější pravidelné předvolební rozhovory s představiteli politických stran a hnutí a nutno mu přiznat, že si svých pár minut na obrazovce vystudovaný knihovník užíval, když s potutelně skrývajícím úsměvem několikrát moderátora Dolanského oslovil "Člověče," a nejčastěji ve svých odpovědích používal slovo přivandrovalec.

O tom, komu dá hlas v prezidentských volbách, má jasno. "Hlas v prezidentských volbách dám sám sobě, pokud ovšem uspějeme v parlamentních volbách," oznámil.

Sládek hesla ostatních politických stran považuje za ukradená, neboť to, co nyní strany a hnutí hlásí, jeho politické sdružení již hlásilo před dvěma desítkami let.

Z té doby hodně známý politik nyní tvrdí, že společnost je učelově surovým způsobem zmanipulovaná všemi sdělovacími prostředky. 

"Tvoříte impotentní parlament tak, že těm stranám děláte reklamu," bouřil se a upozornil na hodiny a hodiny dlouhé diskuse a "Já se dostanu až do televize v době, kdy všichni spí,"  řekl Sládek  s upozorněním  na noční vysílací dobu pořadu, ve kterém mluvil.

Když se moderátor ohradil, že v tuto dobu hovoří všichni zástupci do Sněmovny kadidujících stran Sládek opáčil, že za 135 korun měsíčně, které posílá na provoz České televize,  je neuvěřitelně drzý.

Přesto v tom čase Miroslav Sládek uvedl, že politika je pro něho služba veřejnosti a že v době, kdy byla jeho politická strana ve Sněmovně, vrátila do státního rozpočtu 50 milionů korum, které strana nečerpala.

"Člověče, jací ubozí lidé. To jsou svalnatí mladí lidé pádlující před Středozemní moře místo, aby zůstali doma a pomáhali ve své zemi," popsal přivandrovalce Sládek, když se mu moderátor snažil připomenout, že dříve o imigrantech hovořil jako o ubohých lidech.

V rozhovoru ještě zaznělo, že by se voliči podle Sládka měli podívat, jak současní poslanci, kteří kandidují i v očekávaných volbách,   hlasovali například, když se jednalo o proplácení nemocenské už od prvního dne nemoci.

Dále paní Šabatové poradil, aby si vzala lopatu a pomáhala těm, které tady hájí a k přivadrovalcům ještě přidal cikány.

Své politické protivníky, kteří mají podobný styl prezentace jako má sám, Sládek zpravidla  nejmenoval, ale jen se o nich zmiňoval třeba jako o samozvaném asijském obhájci národních českých zájmů.

Všichni nebo téměř všichni současní poslanci jsou podle Sládka zbabělci, parazité a to  zdůvodnil částkou půl miliardy, kterou si politické strany a hnutí každý rok rozdělují zato, že jsou ve Sněmovně a v Senátu.

(ps, ČT24, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)