Svátek má: Mikuláš

Politika

Velikost textu:

Vít Rakušan v hledáčku bývalého elitního detektiva

Vít Rakušan v hledáčku bývalého elitního detektiva

Předseda hnutí Přísaha a bývalý elitní detektiv Robert Šlachta se velmi ostře pustil do ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), a to nejen kvůli jeho kauze se šifrovaným telefonem, ale i kvůli rostoucí ilegální migraci a hraničním kontrolám. 

Robert Šlachta, hnutí Přísaha
27. září 2023 - 11:24

„Pamatujete Dozimetr? Největší korupční kauzu této vlády a hlavně hnutí STAN? Rakušan se tvářil, že s nimi vlastně nemá nic společného a o ničem neví. No. Takže teď se ukázalo, že si sám vyžádal speciální šifrovaný telefon. Přesně takový, jaký používala parta kolem Redla, když si domlouvali rozkrádání téhle země. Sám si ho vyžádal. Je to jedna skupina lidí, která šla do politiky s cílem si nakrást a ovládnout, co ještě zbylo. 
Když se odhalila Redlova skupina se šifrovanými telefony, ve které byl i ministr školství Gazdík, tak mu Rakušan radil, aby telefon rozkopal a nepoužíval. Sám lhal, mlžil a zapíral, že by takový podobný telefon při komunikaci s touto skupinou používal. Nyní jejich europoslanec Polčák říká, že si přes tenhle telefon volali. 

Ano, ten Polčák, co chtěl 7,75 milionu po obcích poškozených výbuchem ve Vrběticích. Když se to provalilo, tak si pozastavil členství ve STANu. No v březnu už si ho zase obnovil. Tohle bratrstvo kočičí pracky je jak ze zlého snu. 

Ale je tu ještě jedna věc. Rakušan teď tvrdí, že ten šifrovaný telefon měl, protože se bál, že ho bude odposlouchávat politická konkurence. No a co tedy teď, jako ministr vnitra pro to udělal, aby se takové věci nemohly dít? Hádáte správně. Nic. Protože to je jen další z řady jeho podivných lží," napsal na svém facebookovém profilu Šlachta ke kauze šifrovaného telefonu ministra vnitra Rakušana předseda Přísahy Robert Šlachta. 


Kauza Dozimetr, korupce a "mafiánské praktiky" v nejvyšších patrech naší politiky však není jediné, co Šlachtovi leží v žaludku. Ke kritice ministra vnitra Víta Rakušana se tento bývalý elitní detektiv vrátil ještě jednou, a to v otázce znovuzavedení hraničních kontrol a rostoucí ilegální migrace. 

„Rakušan a migrace. To je totální katastrofa. Před 4 dny říkal, že žádné kontroly na německo-české hranici neohrozí. Teď, aby se mohlo psát, že situaci řeší, tak svolil ke společným hlídkám českých a německých policistů. Tohle řešení nebude a nemůže fungovat. 

Nelegální migranti přicházejí k nám z jihu a přes nás je převaděči vozí do Německa. Takže my zašpuntujeme severozápad, ale jih hlídat nebudeme. Co se asi stane? Totální amatérismus a jen snaha Rakušana, aby Němci nesáhli k tvrdším opatřením. 

Psali jsme:

Tým Přísahy vyráží dnes večer do Rakouska a následně do Itálie, kdy vám ukážeme, jak to celé skutečně probíhá. Převaděči. Lodě. Tábory. A taky ukážeme, co na to říkají místní starostové a občané. A hlavně. Přísaha tímto přináší skutečné řešení nelegální migrace na našem území, které opřené o skutečnou zkušenost z migračních tras. 

I proto bude součástí našeho týmu Nikola Bartůšek, která má letité zkušenosti z migračních center v Evropě. Sledujte nás, v dalších dnech vám přineseme informace přímo z místa," zakončil Šlachta.

(hýbl, prvnizpravy.cz, foto: repro: xtv)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%