Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Adventní čas v Bohumíně zpříjemní lidem jarmark a koncerty

Adventní čas v Bohumíně zpříjemní lidem jarmark a koncerty

Po dvou letech, kdy do pořádání předvánočních setkání vstoupila epidemie covidu, se do Bohumína vrací vyhledávané adventní akce. Lidé se mohou těšit na tradiční jarmark, rozsvěcování vánočního stromu či sérii koncertů.

Ilustrační foto
17. listopadu 2022 - 12:00

Město nebude omezovat ani světelnou výzdobu, už z předchozích let ji má v úsporné variantě.

Blížící se sváteční dobu jako první připomene vánoční jarmark, který se na náměstí T. G. Masaryka uskuteční v sobotu 26. listopadu. Tradiční stánkový prodej výrobků i občerstvení doprovodí svým vystoupením multiinstrumentalista a dlouholetý člen kapely Věry Špinarové Ivo Šindel, do kulturního programu se zapojí i děti z místních mateřských a základních škol.

O den později, tedy v neděli 27. listopadu, se na stejném místě rozzáří vánoční strom. Slavnostní rozsvícení spojí Bohumín s koncertem zpěvačky Šárky Rezkové. Před vstupem do kina bude umístěna poštovní schránka pro Ježíška. Následující tři adventní neděle budou v Bohumíně patřit hudbě. Na tu bronzovou přijede se svým repertoárem zpěvák Daniel Hůlka, stříbrná neděle je vyhrazena zpěvačce Elle a na zlatou rozezvučí pódium skupina The People, která interpretuje hity Karla Gotta a dalších egend.

„Dva roky za sebou jsme měli na nejoblíbenější svátky vše připravené a nasmlouvané, nakonec jsme kvůli koronavirovým nařízením museli akce rušit. Loni dokonce dva dny před začátkem trhů. Byla to smutná práce, všechny obvolávat a odvolávat. Letos budeme moci konečně program uspořádat tak, jak jsme zamýšleli,“ podotkl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar.   Zatímco některá města kvůli energetické krizi avizovala omezení světelné výzdoby, Bohumín ji po vyčíslení nákladů ponechá v původním rozsahu. „Veškerou dekoraci už máme v úspornějším LED režimu namísto klasických žárovek. Navíc je napojena na veřejné osvětlení, spotřeba energie proto představuje velmi nízkou částku, která za celou dobu provozu nepřesáhne několik tisíc korun,“ uvedla vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Mirka Šmídová. Dodala, že ulice budou okrášleny prvky z minulých sezon, od nákupu nových město upustilo.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Jana Končítková, tisková mluvčí, město Bohumín.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto: Pavel Čempěl a Jan Olbort)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%