Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Akce Sestra roku. Vítězem se stali všichni zdravotníci v kraji

Akce Sestra roku. Vítězem se stali všichni zdravotníci v kraji

Letošní ročník akce Sestra roku nesl název Děkujeme zdravotníkům. Mimořádně nebyli oceněni jednotlivci v rámci kategorií, poděkování patřilo nejen zdravotníkům všech 17 nemocnic v regionu.

Ilustrační foto
12. října 2021 - 12:00

Do skupiny oceněných nutno proto započítat i jablunkovské sanatorium včetně Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Pandemie koronaviru byla tvrdou zatěžkávací zkouškou našeho zdravotnictví. Lékaři, sestřičky a další zdravotničtí pracovníci v nejtěžším období pracovali na hraně a často i za hranou svých sil.

,,Měli ztížené pracovní podmínky, potýkali se s řadou komplikací, často o své pacienty pečovali s fyzickým i psychickým vypětím. Všem jim patří obrovská poklona a hluboký respekt. Proto jsme letos anketu Moravskoslezská sestra roku pojali jinak. Přišlo by nám nefér ocenit jen několik jednotlivců, proto jsme poděkovali úplně všem zdravotníkům,“ uvedl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Hlavní součástí slavnostního oceňování byly filmové medailonky. Představily fungování téměř dvou desítek zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji.


Slavnostní galavečer se konal v aule VŠB pod záštitou a za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a předsedkyně České asociace sester Martiny Šochmanové.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)