Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Auto bránila vlastním tělem

Auto bránila vlastním tělem

V první polovině ledna zažily dvě sestry (62 a 66 let) drama, naštěstí se šťastným koncem.

Ilustrační foto
1. února 2023 - 12:00

Okolo poledne zaparkovaly před jedním bytovým domem v Karviné, aby své matce odnesly nákup. Když vynášely tašky k domovním dveřím, všimly si mladého muže, který postával opodál. Pomoc, kterou jim měl nabídnout, odmítly, přesto se k nim ve chvíli, kdy vcházely do domu, přidal. Starší z žen položila tašky na zem, aby přivolala výtah. V tu chvíli ji mladík z kapsy bundy vytáhl klíčky od auta.

Následovala scéna jako z akčního filmu. Vztek a vzdor, jak sama později vypověděla kriminalistům, vedl mladší z nich k tomu, že ho chytla za ramena a strhla na zem. Druhá žena se mu pokoušela klíče z ruky vytrhnout. Mladík se jim ale nakonec vysmekl, přeskočil schody v chodbě, vyběhl ven a nasedl do auta. Jeho majitelka se ale nehodlala vzdát, a když se jí nepodařilo vozidlo otevřít, protože muž se v něm zamkl, sedla si na kapotu. Když se však začal rozjíždět, naštěstí raději seskočila.

Poté, co sestry na linku 158 událost nahlásily, rozjeli policisté intenzivní pátrání po vozidle i pachateli. S popisem osoby i auta kontaktovali kolegy v terénu, další vyhodnocovali kamerové záznamy z možné trasy. Poznatky předali také strážníkům městské policie, kolegům z dálničního oddělení a v neposlední řadě také společnému pracovišti v Chotěbuzi.  Spolupráce všech zainteresovaných během necelých čtyř hodin „slavila úspěch“. Pachatel byl zadržen v Polsku, pár desítek kilometrů za státní hranicí, a to po krátkém pronásledování polskými policisty. Již následující den si mohla majitelka svůj automobil převzít.

Vzhledem ke státní příslušnosti dvaadvacetiletého muže a státu jeho zadržení s největší pravděpodobností předají karvinští kriminalisté spisový materiál polským policejním orgánům.

Popisovaný případ má šťastný konec. Majitelka o vozidlo nepřišla, obě ženy neutrpěly žádnou újmu na zdraví. Ale nemuselo to takto skončit …

Je zcela pochopitelný stres vyvolaný možnou ztrátou vozidla, který ženám zajišťoval mobilitu. Ale v žádném případě nedoporučujeme bránit takovým způsobem majetek. Pachatel má oproti své vyhlédnuté oběti výhodu v přípravě a načasování útoku. Kromě momentu překvapení mu může také „nahrávat“ mladší věk, fyzická převaha či další faktory. Pamatujte, že vaše zdraví či dokonce životy jsou daleko důležitější než majetek.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala por. Mgr. Daniela Vlčková,  tisková mluvčí Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%