Svátek má: Cecílie

Regiony

Velikost textu:

Autokemp Olešná ve Frýdku-Místku nabídne vyšší komfort

Autokemp Olešná ve Frýdku-Místku nabídne vyšší komfort

Lokalita přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s krásným výhledem na Beskydy i město nabízí spoustu sportovního vyžití, prostor pro odpočinek i relaxaci.

Autokemp Olešná
27. června 2019 - 12:00

Statutární město Frýdek-Místek provozuje kolem přehrady cyklostezku a multifunkční hřiště. Prostřednictvím městské společnosti Sportplex pak také krytý a letní aquapark a kemp, který letos nabídne spoustu novinek. Jeho provoz bude zahájen 28. června.

„V současné době finišujeme s úpravami, které potěší hosty v karavanech i ve stanech. Rozšiřujeme sociální zázemí - čtyři nové toalety budou v místech karavanového stání a vznikne zde i takzvaný Stellplatz, který nabídne uživatelům obytných vozů a karavanů potřebné zázemí pro údržbu, přesněji pro vypuštění odpadní vody, likvidaci chemického WC a načerpání pitné vody. Instalujeme také umyvadlové a dřezové žlaby s teplou vodou, jeden bude na budově recepce, kde je i kuchyňka, a druhý na budově sociálního zázemí pod recepcí. Do prázdnin by měla být v areálu kempu instalována také kvalitní, rychlá a stabilní Wi-Fi,“ přiblížila novinky Jana Adamczyk Vicherová ze společnosti Sportplex s tím, že na tyto úpravy a podporu kempování získala společnost krajskou dotaci v rámci programu Podpora cestovního ruchu v MS kraji v roce 2019, a to ve  výši tři sta tisíc korun.

Tím ale vylepšovaní kempu nekončí. Městská společnost Sportplex vybudovala poblíž recepce dvě nová místa karavanového stání pro ZTP a čtyři místa pro stany s přípojkou elektrické energie. Zájemci mají také možnost rezervovat si karavanové nebo stanové místo prostřednictvím e-mailu .zc.xelptrops@pmekotua

„Návštěvníkům kempu již tradičně poskytujeme zvýhodněné vstupné do aquaparku. Zajišťujeme bezpečnostní agenturu, která v noci dohlíží na jejich klidný spánek. Nabízíme možnost snídaní v Kůlně. Máme i zděnou úschovnu kol, hřiště na plážový volejbal a nohejbal i rozsáhlé multifunkční hřiště pro malé i velké. V kempu jsou k dispozici také čtyři otevřená ohniště,“ doplnila Jana Adamczyk Vicherová s tím, že další subjekty v areálu přehrady zajišťují půjčovnu sportovních potřeb od bruslí, přes koloběžky až po paddleboardy. Je zde i adventure golf.

„Do rozvoje sportovně-rekreační lokality přehrady Olešná vkládáme nejen finanční prostředky, ale také velkou míru invence. Kolem přehrady jsme nechali vybudovat cyklostezku, která je velmi oblíbená i mezi bruslaři, multifunkční hřiště, které navštěvují rodiny s dětmi i z okolních měst a obcí, krytý a letní aquapark, který láká i zahraniční návštěvníky, stejně jako kemp, který je rok od roku žádanější a který letošní úpravy posunou na ještě vyšší level. Olešná se stává velice atraktivním místem. Získala i značku - Nejlepšího místa pro aktivní odpočinek a zábavu v přírodě v rámci celostátní soutěže DestinaCZe pořádané státní organizací CzechTourism,“ uzavřel primátor Michal Pobucký.Úpravy potěší hosty v karavanech i ve stanech. V místě karavanového stání přibudou nové toalety a taky Stellplatz - pro vypuštění odpadní vody, likvidaci chemického WC a načerpání pitné vody. V prostoru recepce přibudou umyvadlové a dřezové žlaby s teplou vodou a instalovat se bude kvalitní, rychlá a stabilní Wi-Fi. Nově vznikla i dvě karavanová stání pro ZTP – tedy zdravotně těžce postižené. Tradičně bude i letos obcházet kemp noční hlídač a klienti kempu budou mít zvýhodněné vstupné do aquaparku.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Bc. Jana Matějíková, tisková mluvčí, statutární město Frýdek-Místek.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto: mmfrydekmistek)