Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Automobil při nehodě přerazil sloup elektrického vedení

Automobil při nehodě přerazil sloup elektrického vedení

Přeražený sloup elektrického vedení a poškozený hlavní uzávěr plynu (HUP) na soukromém pozemku museli řešit v sobotu před čtvrtou hodinou ranní hasiči. Během nehody se naštěstí nikdo nezranil.

Z místa nehody
26. listopadu 2022 - 20:21

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě ve Frenštátě pod Radhoštěm, na ulici Kopaná, v sobotu 26.11.2022 ve 3:56 hod. Na místo události vyrazili profesionální hasiči ze stanice Kopřivnice a místní dobrovolná jednotka z Frenštátu pod Radhoštěm.

Hasiči hned po příjezdu provedli odpojení baterie u vozidla, v němž cestovaly dvě osoby, neboť z poškozeného plynového vedení stále unikal plyn a současně provedli provizorní podepření přeraženého sloupu svými žebříky. Dalším krokem hasičů bylo nasazení speciálního vysokotlakého zvedacího vaku „sněhulák“, kterým auto přizvedli a ve spolupráci s přítomným technikem plynařů, provedli provizorní zastavení unikajícího plynu pomocí dřevěného klínu.Následně si událost převzala policie, která šetřila příčinu nehody, u které se nikdo nezranil. Po ukončení šetření nehody bylo vozidlo naloženo na odtahovou službu a místo zásahu tak hasiči předali technikům z řad plynařů i elektrikářů, a vrátili se zpět na základnu.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%