Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Bílovecký gympl fakt jede!

Bílovecký gympl fakt jede!

Unikátní aquaponická farma, nové multifunkční hřiště, zavedená hudební zkušebna nebo studium nově zaměřené i na ekologii a environmentální výchovu. Bílovecké gymnázium toho nabízí opravdu hodně.

Nové hřiště
26. listopadu 2022 - 12:00


V úterý 29. listopadu se od 14 hodin uskuteční v Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci dny otevřených dveří.

„Po dvou letech, kdy kvůli covidu nebyly dny otevřených dveří určeny širší veřejnosti, zapojujeme do organizace opět samotné žáky, kteří budou zájemce o studium na naší škole, jejich rodiče i další návštěvníky provázet,“ říká ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci  Pavel Mrva a dodává, že příchozí se seznámí se vzdělávacím programem školy, včetně ukázky výuky v odborných učebnách, i s možnostmi volnočasových aktivit, díky připravenému drobnému občerstvení ochutnají výtvory školní kuchyně a během vystoupení školních hudebních skupin, reprezentujících tradiční festival Unplugged, a pěveckého sboru i na vlastní uši uslyší výsledky práce žáků ve školní hudební zkušebně a nahrávacím studiu. A protože v adventním období je už brzy odpoledne tma, rozsvícená bude celá budova. Světlo ale příliš energie nespotřebuje, během dne otevřených dveří už bude celá škola nově využívat energetizované osvětlení. „Během října a listopadu jsme kompletně vyměnili všechna zářivková světla za led osvětlení. Investice v hodnotě 700 tisíc korun ze školních prostředků se nám při současných cenách energií vrátí zhruba do pěti měsíců,“ konstatuje ředitel gymnázia.

Velkým vánočním dárkem pro gymnázium i pro bíloveckou veřejnost bude podle Pavla Mrvy multifukční školní hřiště, které bude slavnostně otevřeno 20. prosince. „Díky finišující rekonstrukci v hodnotě 9 milionů korun z dotace MSK pod názvem Rekonstrukce venkovního sportoviště GMK zde nechybí sprintová dráha, sektor pro skok daleký a vysoký, workoutová část ani zázemí pro parkur. V dané chvíli potřebujeme už jen týden stabilnějšího počasí bez srážek, aby mohla být položena finální vrstva lité gumy. Momentálně jsou dokončovány montážní práce, zábrany a tribuny,“ vysvětluje ředitel školy s tím, že hřiště bude ve stanovených časech k dispozici i bílovecké veřejnosti.Účastníci dne otevřených dveří se také dozvědí, že Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci se od nového školního roku zaměřuje vedle matematiky, s níž je historicky spojováno, také na ekologii a environmentální výchovu. „V nadcházejícím školním roce zacílíme pozornost na vzdělávací a propagační akce zaměřené na udržitelné zemědělství budoucnosti, tedy na hydroponii a aquaponii. Od nového školního roku máme jako první škola v republice svou vlastní edukační aquaponickou farmu. Zároveň plánujeme vybudování venkovní učebny a zcela nově bychom od příštího školního roku rádi nabídli uchazečům o studium možnost studovat nejen zaměření všeobecné a matematické, ale nově i zaměření na ekologii a environmentální výchovu,“ doplňuje Pavel Mrva.

Další den otevřených dveří se v Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci uskuteční 24. ledna 2023. Uchazeči o studium se budou moci přihlásit k jednotným přijímacím zkouškám nanečisto a do přípravných kurzů.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:biloveckegymnazium)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%