Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Bohumín slavnostně otevřel nový ambulantní trakt nemocnice

Bohumín slavnostně otevřel nový ambulantní trakt nemocnice

Jedna z největších investic Bohumína posledních let začíná sloužit těm, pro něž ji město stavělo. Nový nemocniční trakt s ambulancemi uvítá první pacienty už v pondělí 14.listopadu.

Recepce nové ambulance
12. listopadu 2022 - 12:00

Tedy patnáct měsíců od chvíle, kdy začaly první stavební práce. Město do modernizace svého zdravotnického zařízení vložilo přes 60 milionů korun.

V přízemí nového pavilonu našla zázemí chirurgická ambulance, rentgen a ultrazvuk. Do prvního poschodí se přestěhovala interní a kardiologická ambulance, portfolio služeb rozšířila plastická chirurgie. Komfort klientům zajišťuje velkoryse pojatá centrální recepce s vyvolávacím a naváděcím systémem.

„Zatímco dosud museli pacienti kvůli jednotlivým vyšetřením přecházet mezi jednotlivými budovami, nyní se veškerá péče soustředí na jedno místo. Ambulance se dočkaly nového vybavení i přístrojů,“ uvedl předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček. Patří mezi ně endoskopická věž za 3,2 milionu korun, modernizovaný rentgen za zhruba dva miliony korun či polohovací lůžka, na něž nemocnici přispěla sto tisíci korunami místní společnost ŽDB Drátovna. Ta se mimo jiné specializuje právě na výrobu a dodávku pružin pro zdravotnický průmysl.

Proměnou prošlo i okolí pavilonu. Terénní úpravy zahrnovaly i výstavbu prostorného parkoviště pro padesát aut. V zadní části traktu pak vznikl přístřešek pro přistavení sanitních vozů. Než do novostavby vkročí první pacienti, dostalo se jí ve čtvrtek 10. listopadu slavnostního otevření za účasti vedení města i nemocnice.Dokončením objektu pro ambulantní ošetřování pacientů investice města do nemocnice nekončí. Aktuálně financuje výstavbu nového energocentra za přibližně 25 milionů korun, v příštím roce plánuje otevřít stomatologickou kliniku se třemi ordinacemi a do budoucna počítá i s vybudováním kliniky následné péče.

„Opakovaně jsme se přesvědčili, že naše nemocniční zařízení má ve městě nezastupitelnou funkci. V roce 1996 nám jej chtěl okres zrušit, možná i zprivatizovat. My jsme se rozhodli nemocnici převzít a investovat do jejího zachování a dalšího rozvoje. Za posledních dvacet let šlo o téměř půl miliardy korun. Je to ale vůbec poprvé, kdy otevíráme novou budovu. Stejně jako naši občané vnímáme, že dostupná a kvalitní zdravotní péče patří k nejpotřebnějším službám. Proto je jednou z hlavních oblastí, kam chceme i do budoucna směřovat peníze z rozpočtu,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Jana Končítková, tisková mluvčí, město Bohumín.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:MeUBohumin)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%