Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Bohumín staví u Kališova jezera moderní zázemí

Bohumín staví u Kališova jezera moderní zázemí

Občerstvení z unimobuněk, které poslední roky využívali rekreanti u Kališova jezera, z areálu zmizelo. Bohumín na jeho místě postaví do příští sezóny moderní budovu s bifé, sprchami, toaletami a šatnami. Za nové zázemí v přírodních barvách zaplatí 18,5 milionu korun.

Ilustrační foto
8. září 2023 - 12:00

Kališovo jezero je jednou z nejvyhledávanějších letních atrakcí v širokém okolí. K vodě sem jezdí nejen obyvatelé Bohumína, ale i lidé z okolních měst a obcí. „Čekali jsme na konec koupací sezóny, abychom nenarušili volnočasové aktivity a letní pohodu u vody. Původní občerstvení, sestavené ze tří unimobuněk, už je odstraněno. Plochu během září předáme stavební firmě,“ informoval místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Nové zázemí, které by mělo u Kališova jezera vyrůst do konce června příštího roku, navrhli projektanti v jednoduchém přírodním designu. Město už v předstihu napojilo lokalitu na vodovod a kanalizaci, kterou kromě plánovaného objektu využijí i dva rodinné domy v sousedství. „Budova bude vyhotovena v šedých a světlehnědých odstínech, některé funkční části opticky oddělíme svislými dřevěnými slunolamy. Občerstvení počítá se dvěma výdejními okny, venkovní posezení bude situováno pod krytou terasou a částečně také na otevřené terase,“ přiblížil podobu stavby architekt Jan Hock z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.Objekt o rozloze přes 200 metrů čtverečních zahrnuje také hygienické zázemí, které tvoří sprchy, umývárny, záchody, převlékací kabinky a uzamykací skříňky pro uložení oblečení. „Sprchy budou venkovní, přístupné z ochozu. Převlékací kabinky se uzavřou plnými dveřmi s proskleným otevíratelným nadsvětlíkem. Umývárny s toaletami budou přirozeně odvětrané a prosvětlené,“ doplnil Hock.

Město současně s plánovaným zahájením stavby vybírá nového provozovatele, který bude zajišťovat rekreantům občerstvovací servis a starat se o hygienickou část budovy. „Nové zázemí by mělo přispět k většímu komfortu rekreantů. Do budoucna bychom chtěli u Kališova jezera vybudovat také plavecká mola a napojit lokalitu na síť cyklostezek. Přestože jsme v minulosti posílili parkovací kapacity v okolí jezera, letos jsme opět zaznamenali velký přetlak motoristů. Výstavbou cyklostezky by se mohla část turistů dopravovat k jezeru jinak, než autem,“ dodal Macura.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Jana Končítková, tisková mluvčí, město Bohumín.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:mmBohumin)

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%