Svátek má: Ivo

Regiony

Velikost textu:

Bourání mostů na Rudné. Kvůli hluku ve Vítkovicích nižší nájemné

Bourání mostů na Rudné. Kvůli hluku ve Vítkovicích nižší nájemné

Kvůli hluku při bourání mostů na Rudné budou mít v Ostravě- Vítkovicích lidé žijící v jejich blízkosti od března snížené nájemné. Aktuálně o tom rozhodla Rada městského obvodu Vítkovice.

Ilustrační foto
29. ledna 2022 - 12:00

„Vzhledem k hluku, prašnosti a celkově nekomfortní situaci v blízkosti demolovaných mostů jsme se rozhodli poskytnout od 1. března všem nájemcům bytových domů v ulici Rudné číslo 38 až 64 slevu ze základního nájmu ve výši 20 procent, a to po dobu realizace stavby,“ říká starosta Vítkovic Richard Čermák.

„Vzhledem k tomu, že obvod není investorem ani realizátorem stavby, je snížení nájmu jedinou možností, jak můžeme obyvatelům zmíněných domů alespoň trochu kompenzovat situaci, ve které se ocitli,“ konstatuje. Okna některých bytů jsou přímo na úrovni stavby, na níž se intenzivně pracuje po celý týden, a to včetně víkendů.

,,A nejde jen o hluk a prach. Omezen je i přístup k zmíněným domům a pohyb kolem nich,“ poznamenává a dodává, že vedení obvodu bude ve spolupráci s dodavatelem stavby a orgány veřejné správy usilovat o dodržování všech zákonných postupů i opatření, která by po dobu trvání stavby snížila zátěž působící na nejbližší okolí.

„Nezbývá, než si společně přát, aby stavba byla co nejdříve dokončena. Vzhledem k svižnému tempu, s jakým práce na mostech začaly, doufám, že tomu tak bude,“ uzavírá Richard Čermák.(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)