Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Bzeva finta nevyšla. Předstíral přátelství, byl sám pachatel

Bzeva finta nevyšla. Předstíral přátelství, byl sám pachatel

Policie v Ostravě v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělila podezření 23letému muži ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

Ilustrační foto
5. dubna 2021 - 12:00

Kladeno mu je za vinu, že měl od poloviny měsíce prosince minulého roku až do února tohoto roku podvodně vylákat přístupové údaje k účtům na sociálních sítí své známé. Pod záminkou smyšlené legendy napsal kamarádce, že našel její fotografie na erotických stránkách.

I přesto, že se to nezakládalo na pravdě, měl nabídnout pomoc přes kamaráda, který umí s počítači a dokonce pracuje pro Policii ČR a fotografie umí odstranit. Nakonec poslal ženě telefonní číslo na „smyšleného kamaráda“, kterého má kontaktovat. Číslo však bylo na jeho osobu.

Žena ve věku 25 let všemu uvěřila, kontaktovala muže a nakonec mu sdělila všechny přístupová hesla, které po ni požadoval. Mladý podvodník se měl „nabourat“ na sociální účty od ženy, které celé zkontroloval. Následně měl přes NICK ŽENY napsat několik vzkazů jejím přátelům. Vzhledem k tomu, že poškozená měla stejná hesla do všech účtů na internetu, měl se ji pachatel nabourat i do mailové adresy.


Do výslechu podezřelý uvedl, že důvodem jeho jednání bylo podezření, že žena měla neoprávněně nakládat s jeho osobními údaji po internetu. Proto se chtěl přesvědčit, zda tomu tak bylo. Dále sdělil, že svého jednání velice lituje, podezření se nepotvrdilo a dokonce měl ženě napsat omluvný dopis.

Vzhledem k tomu, že byl v minulosti za obdobný skutek pravomocně odsouzen a potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)