Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Černý pátek na silnicích Moravskoslezského kraje. Umírali lidé

Černý pátek na silnicích Moravskoslezského kraje. Umírali lidé

Počátek prodlouženého víkendu si moravskoslezská policie do svých statistik zapíše další smutný údaj. Napříč krajem došlo k několika nehodám, z nichž tři byly smrtelné.

Ilustrační foto
7. července 2020 - 12:00

Karvinsko, 3. července 2020

V pátek před půl dvanáctou dopolední došlo k tragické dopravní nehodě na ulici Orlovská v Rychvaldu směrem na Ostravu u rybníku Cihelňák. Z předběžně zjištěných informací vyplívá, že řidič osobního vozidla Renault z dosud nezjištěného důvodu v zatáčce nezvládl řízení a následně s vozidlem narazil do protijedoucího auta Volkswagen, přičemž došlo k čelnímu střetu. Spolujezdkyně (1950) z vozidla Renault měla zranění neslučitelná se životem. Silnice v obou směrem byla zde neprůjezdná po tuto dobu byl prováděn odklon dopravy přes ulici Březovou a Mysliveckou.

Frýdek - Místek, 3. července 2020

Krátce po sedmnácté hodině odpolední došlo k dopravní nehodě motocyklisty a dalších dvou vozidel. Motorkář (1981) jedoucí na motocyklu značky Honda jel po dálnici D48 a při sjezdu na Exit 54 zřejmě vjel do protisměru, kde následně došlo ke střetu s jedoucím vozidlem Hyundai a následně s dalším vozidlem Opel. Řidič motorky byl lékaři na místě resuscitován a následně transportován do nemocničního zařízení, kde následně svému zranění podlehl. Řidička vozidla Hyundai byla předána do rukou lékařů se zraněním. Ve vozidle cestovaly dále dvě děti a ještě jedna dospělá osoba, u těchto ke zranění nedošlo. U posádky vozidla Opel nedošlo ke zranění. Policisty na místě bylo zjištěno, že řidič motocyklu měl platný zákaz řízení. Silnice v obou směrem byla zde neprůjezdná po tuto dobu byl prováděn odklon dopravy přes.

Nový Jičín, 3. července 2020

Před osmnáctou hodinou včerejšího dne došlo k další tragické dopravní nehodě se smrtelným zraněním. Na silnici I/48 u Starého Jičína – Dubu řidič (1998) osobního vozidla Škoda Superb jedoucí ve směru od Bělotína na Nový Jičín, zřejmě v klesání dostal smyk a následkem toho vjel do protisměru, kde došlo k bočnímu střetu s vozidlem Škoda Octavie. Řidič vozidla Škoda Superb (1998) při tomto střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Řidič (1972) Škody Octavia byl předán do péče lékařů. Vozovka byla uzavřena v obou směrech, kdy byl prováděn odklon dopravy.


Ve všech třech případech na místě zasahovaly všechny složky IZS.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Policie MSK)