Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Chata Prašivá chce nahradit kotel na uhlí tepelným čerpadlem

Chata Prašivá chce nahradit kotel na uhlí tepelným čerpadlem

Chatu Prašivou převzali před 5 lety nadšenci a rozjeli ojedinělý projekty její obnovy, do kterého už se zapojily stovky dobrovolníků.

Ilustrační foto
31. března 2020 - 12:00

Pomoci můžete pohybem. Nadace ČEZ nasadila do aplikace EPP – Pomáhej pohybem projekt beskydského Klubu českých turistů na pokračování obnovy chaty Prašivá. Nadšenci z KČT chtějí vybudovat tepelné čerpadlo pro zajištění vyhřívání chaty a ulehčit tak beskydské přírodě.

„Chata se historicky vytápí teplovodním ústředním vytápěním, jehož zdrojem je litinový kotel na tuhá paliva. To není moc šetrné k životnímu prostředí a už dlouho plánujeme, že s tím něco uděláme. Teď máme příležitost díky Nadaci ČEZ a lidem, kteří by nás chtěli podpořit svým pohybem,“ říká správce chaty Martin Stiller.

KČT mohou lidé pomoci, pokud budou mít při jakémkoliv pohybu, kromě běhání nebo cyklistiky může jít třeba o chůzi s kočárkem, aerobic nebo posilování. Důležité je mít na mobilu zapnutou aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a na ní vysportované body pak prostřednictvím aplikace darovat Prašivé.

„Bojujeme celkem o 70 tisíc korun. Věřím, že nám lidé pomohou,“ dodal Martin Stiller.Chatu Prašivou převzali před 5 lety nadšenci a rozjeli ojedinělý projekty její obnovy, do kterého už se zapojily stovky dobrovolníků. Snahou KČT Beskydy je nabídnout zázemí pro veřejnost včetně ubytování za přijatelných cenových podmínek.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:čez)