Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Další projekty z programu Fajnovy prostor jsou dokončeny

Další projekty z programu Fajnovy prostor jsou dokončeny

Celkem šest projektů, které v tomto roce podpořilo město Ostrava z programu zaměřeného na zkvalitnění veřejného prostoru podle představ a se zapojením místní komunity, už je hotovo.

Jeden z nápadů na opravu pekárny z přelomu 19. a 20. století
2. prosince 2020 - 12:00

Další tři jsou před dokončením. Realizátorům město letos vyplatilo bezmála dva a půl milionu korun. „Po čtyřech letech, co mají občané možnost zapojit se do tvorby veřejného prostoru kolem sebe prostřednictvím programu fajnOVY prostor, se ukazuje, že na počátku byl opravdu dobrý nápad. Drobné, velmi originální projekty jsou přehlídkou nápaditosti lidí, kterým záleží na prostředí, ve kterém žijí, kde bydlí nebo kde prostě jen tráví čas. A jsou ochotni se o své nápady nejen podělit, ale také pro ně něco udělat a nadchnout pro realizaci i své okolí," řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.



Díky grantu města vzniklo piknikové místo s grilem ve Staré Bělé na pravém břehu řeky Odry, v Hrušově venkovská zahrada podle historického konceptu, nové dětské hřiště ve Svinově, instalovaly se další originální lavice k posezení u areálu hospice ve Výškovicích.

V Nové vsi hasiči spolu s rybáři vybavili novým mobiliářem okolí tří rybníků Pod Bedřiškou a ve Svinově si obyvatelé bytových domů pořídili vysněný kompostér. Zajímavým a svým pojetím jedinečným nápadem byla oprava několika drobných historických objektů v Hošťálkovicích a ve Slezské Ostravě.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)