Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Děti ve školkách v regionu sbírají staré mobily

Děti ve školkách v regionu sbírají staré mobily

Soutěž zaměřená na sběr starých mobilních telefonů startuje v těchto dnech ve vybraných mateřských školách v Moravskoslezském kraji.

Ilustrační foto
15. listopadu 2021 - 12:00

Deset vytipovaných předškolních zařízení se na dálku utká o hodnotné ceny s environmentální tematikou. Nejúspěšnější mateřinka, která v přepočtu na žáka sesbírá nejvíc starých mobilů, se může těšit na dětský den s bohatým programem a ekologickými aktivitami přímo ve školce.

Akce je společným projektem Moravskoslezského kraje a kolektivního systému ASEKOL. V domácnostech po celém kraji leží podle odhadů statisíce starých, často nefunkčních mobilů. Velmi často se s nimi lidé nechtějí rozloučit například z nostalgie. Přitom tyto staré přístroje mohou být zrecyklovány a mohou tím být ušetřeny primární zdroje např. z těžby nerostných surovin.

Zapojit se do soutěže nazvané „Přines mobil do školky“ je jednoduché – stačí v jedné z deseti vybraných MŠ odevzdat starý mobilní telefon.„Zapojit se mohou rodiče, prarodiče, přátelé, známí, zaměstnanci, ale třeba i lidé, kteří už na léta strávená ve školce jen vzpomínají, nicméně by ji i nyní rádi podpořili,“ popsal regionální manažer neziskové společnosti ASEKOL pro Moravskoslezský kraj Zdeněk Kovářík.

Přístroje mohou zájemci odevzdávat až do 10. prosince letošního roku, následně proběhne vyhodnocení a předání ocenění. Drobné ceny obdrží všechny zapojené školky bez ohledu na výsledek soutěže.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)