Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Děti ze ZŠ v Havířově si vysoutěžily nové záchodky

Děti ze ZŠ v Havířově si vysoutěžily nové záchodky

Sociální zařízení na základních školách má i v dnešní době pořád své rezervy.

Ilustrační foto
30. října 2019 - 12:00

Něco o tom ví i žáci ze Základní školy F. Hrubína v Havířově, které po prázdninách čekala parádní podívaná: zbrusu nové záchody, které mohla škola pořídit díky výhře v 5. ročníku projektu Domestos pro školy.

Možná se vám to nechce věřit, ale i v dnešní době záchodky na mnoha školkách a školách nepatří k těm nejhezčím. Na některých toaletách děti nemají žádné soukromí, k dostání není toaletní papír nebo mýdlo a ani čistota není samozřejmostí. Kvůli tomu pak děti nechtějí chodit na záchod, cítí se nekomfortně a vystresovaně. Společnost Unilever se proto rozhodla začít tuto situaci zlepšovat prostřednictvím projektu Domestos pro školy.


V pátém ročníku tohoto projektu rozdělila společnost mezi osm základních a osm mateřských škol po celé České republice šeky v celkové hodnotě přes 1 milion korun. Jedním ze šťastných výherců byla Základní škola F. Hrubína v Havířově, která obsadila v soutěži první místo a na rekonstrukci získala 100 tisíc korun.  „Soutěže Domestos pro školy jsme se zúčastnili poprvé, bez jakýchkoli předchozích zkušeností. Do plnění úkolů jsme se pustili s vervou a nadšením, ale vůbec jsme neočekávali, že uspějeme. První místo pro nás bylo zcela neočekávané. Překvapení vystřídalo obrovské nadšení z výhry,“ uvedla pedagožka Lenka Kajfoszová.

Projekt Domestos pro školy je každý rok velice úspěšný. Není se tedy čemu divit, že se na začátku září rozjel už jeho 6. ročník. Tento ročník má však na rozdíl od těch předchozích trochu jiná pravidla.

„V letošním ročníku mají všichni úplně stejnou šanci na výhru. Upustili jsme od sbírání účtenek a získávání bodů. Stačí děti zapojit do didaktické hry na lovce bakterií, která v nich zábavnou formou vybuduje správné hygienické návyky, splnit všechny zadané úkoly a počkat na výsledky losování. Vše o pravidlech se dá dohledat na webové stránce www.domestosproskoly.cz,“ vysvětlila brand manažerka značky Domestos Monika Vybíralová.

V Základní škole F. Hrubína v Havířově se na dosáhnutí výhry podílelo mnoho lidí. „Při sbíraní účtenek s Domestosem jsem požádala o pomoc a zapojila všechny své kolegy, žáky celé školy, rodinné příslušníky nás všech, přátele, známé, ... Pomáhalo nám velké množství lidí. Další body jsme získali za plnění úkolů. Ty děti bavily, plnily je rády a s nadšením,“ vysvětlila Kaifoszová s tím, že každá pomoc našemu školství a dětem má smysl.

„My pedagogové bychom sice měli spíše učit než shánět pro školu finanční prostředky. Tady by se měl podstatně více starat zřizovatel a stát. Naše školství je však bohužel stále tou odstrkovanou a zanedbávanou "Popelkou". Ovšem většině z nás, kteří pracujeme s dětmi, velmi záleží na tom, aby se vzdělávaly v příjemném prostředí. Ve škole tráví velkou část roku, velkou část svého dětství, velkou část svého života. Projekt Domestos pro školy nejen pomáhá, ale navíc i vzdělává. Takže jim za jejich činnost velmi děkuji a jednoznačně všem doporučuji,“ dodala.
 
Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mediální zástupkyně soutěže Veronika Ježková.

(vm,Moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)