Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Dětský domov v Melči: Památka má novou střechu

Dětský domov v Melči: Památka má novou střechu

Památkově chráněná zámecká budova z 18.století v Melči, v níž sídlí dětský domov, má novou střechu. Za 14,58 milionu korun ji nechal opravit Moravskoslezský kraj.

Dětský domov v Melči.
9. října 2021 - 12:00

Ten je zřizovatelem tohoto školského zařízení. Střecha zámku byla kryta břidlicovou krytinou, jejíž stav bylo třeba neprodleně řešit. Za větrného počasí se břidlicové tašky uvolňovaly, padaly dolů a ohrožovaly bezpečnost lidí. Střechou také na několika místech zatékalo.

„Střechu proto bylo nutné kompletně opravit, aby nedošlo k poškození stavebních konstrukcí. Vzhledem k tomu, že jde o kulturní památku, rozsah opravy a technické řešení jsme konzultovali s Národním památkových ústavem. Zvětralou břidlicovou krytinu jsme vyměnili za novou, stejně tak i okapy. Nové jsou i poškozené časti krovu a konstrukce nově oplechovaných věžiček, u kterých hrozilo, že se zřítí,“ uvedl náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.


Moravskoslezský kraj zřizuje celkem 17 dětských domovů s kapacitou 656 míst. V dětském domově v Melči žije 40 dětí ve věku od 3 do 18 let, kterým soud nařídil ústavní výchovu.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)