Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Deváťáci se v havířovských základkách vrátili do lavic

Deváťáci se v havířovských základkách vrátili do lavic

Tento týden se částečně obnovila výuka na základních školách. V pondělí 11.května usedli po dvou měsících do lavic žáci devátých tříd základních škol, kteří se připravují na přijímací zkoušky na střední školy.

Ilustrační foto
16. května 2020 - 12:00

Výuka probíhá ve skupinkách po 15 žácích. Docházka studentů není povinná. V pondělí se výuky na havířovských základních školách účastnilo 64 % žáků 9. tříd základních škol. Z celkového počtu 551 jich do školy přišlo 355. Například na ZŠ 1. máje nastoupilo z celkového počtu 56 deváťáků 36 studentů, kteří se budou připravovat na přijímací zkoušky na střední školy, které proběhnou v první polovině června.

„Jsme velice rádi, že žáci i jejich rodiče projevili o přípravu zájem. My uděláme maximum pro to, aby byla příprava co nejefektivnější a naši žáci stejně jako v minulých letech získali u přijímacích zkoušek výborné výsledky,“ uvedla ředitelka ZŠ 1. máje Michaela Drozdová.   

Výuka na škole probíhá dle zvláštního rozvrhu hodin vždy po skupinách 15 žáků. Skupiny jsou celkem tři. V rámci jednoho dne je pak vyučován jeden předmět. Střídají se bloky výuky českého jazyka a matematiky.


„Žáci navazují na distanční on-line vzdělávání a až do termínu přijímacích zkoušek budou pokračovat s intenzivní přípravou. Forma vzdělávání tudíž nebude pouze formou konzultací, ale celá skupina vždy bude
pracovat na společném zadání,“ upřesnila výuku ředitelka Michaela Drozdová.

Školáci v Novém Jičíně prezentovali svou činnost i plány do budoucna

Škola dle pokynů MŠMT zabezpečila protiepidemiologická nařízení. Před nástupem žáků do školy byla zintenzivněna desinfekce všech prostor školy a upraven zasedací pořádek ve třídách. Škola také připravila velice podrobný rozvrh hodin a aktivit žáků, aby zabránila jejich shlukování. Až do konce roku například bylo zrušeno zvonění.

Od 25. května nastoupí k dobrovolné prezenční výuce také žáci I. stupně. Na základě šetření mezi rodiči studentů školy základní školy 1. máje by se mělo do lavic vrátit dalších 185 žáků z celkového počtu 323 žáků I. stupně školy. Celkem školu navštěvuje 606 dětí.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Magistrát města Havířova)