Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Digitalizace pomáhá lékařům v boji proti rakovině

Digitalizace pomáhá lékařům v boji proti rakovině

Novojičínská nemocnice zmodernizovala přístrojové vybavení částkou přesahující 65 milionů korun. Plně digitalizovaný přístroj nové generace pro nukleární medicínu pomáhá zejména pacientům Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Ze slavnostního převzetí nového zařízení
24. listopadu 2022 - 12:00

Špičkový přístroj poskytuje digitální obrazová data, která jsou ihned k dispozici odborníkům pro diagnostiku i na vzdálených pracovištích. Novinka, sloužící k tzv. hybridnímu vyšetření, je nyní výkonnější, přesnější a šetrnější.  Zařízení v sobě spojuje metody PET (pozitronová emisní tomografie) a CT (computed tomography - počítačová tomografie).

Přístroj využíváme zejména pro onkologické pacienty. Slouží nejen ke zjišťování přítomnosti nádorů, ale i k jejich přesné lokalizaci, k určení rozsahu onemocnění a také nám dokáže identifikovat účinnost léčby,” uvádí MUDr. Marek Velkoborský, primář oddělení radiologie a zobrazovacích metod Nemocnice AGEL Nový Jičín, která zařízení využívá dále pro kardiologii, k detekci zánětů či degenerativních změn.Přístroj PET/CT Biograph Vision (od společnosti Siemens) dokáže také rozlišit mezi zhoubnými a nezhoubnými procesy v těle pacienta. „Nový přístroj, oproti předchozí verzi, je šetrnější a komfortnější pro pacienty i personál. Umožňuje zlepšit kvalitu, přesnost a efektivitu vyšetření a také snížit radiační zátěž,” dodává primář MUDr. Velkoborský s tím, že financování přístroje bylo zajištěno z vlastních zdrojů nemocnice a také z dotační výzvy IROP REACT-EU 99 „Rozvoj a zvýšení odolnosti poskytovatelů péče o zvlášť ohrožené pacienty".

Moravskoslezskénovinky.cz informoval Mgr. Adam Knesl, tiskový mluvčí AGEL a.s.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%