Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Díky Baterkománii se vybralo téměř 10 tun baterií

Díky Baterkománii se vybralo téměř 10 tun baterií

Celkem 9 882 kilogramů použitých baterií se od března do srpna vybralo ve 22 městech zapojených do soutěže Baterkománie v Moravskoslezském kraji.

Ilustrační foto
14. října 2020 - 12:03

Její organizátoři, kterými byly Moravskoslezský kraj a nezisková společnost ECOBAT, před zahájením projektu slíbili, že za každý odevzdaný kilogram věnují 10 korun na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v kraji.

Díky tomu bude finanční příspěvek rozdělen mezi 3 vybrané projekty, a to konkrétně 50 tisíc korun na neurorehabilitace pro holčičku Elišku z Frenštátu pod Radhoštěm, která od narození bojuje s následky dětské obrny, dále 30 tisíc korun na polohovací postele pro pacienty Domova svaté Alžběty v Jablunkově a 20 tisíc korun na nový altán v mateřské škole v Horním Benešově. Organizátoři se ještě navíc rozhodli věnovat dalších 15 tisíc korun na rehabilitační pomůcku pro 9letého Ondřeje z Opavy.

„Během půlročního projektu se ve 22 zapojených městech našeho regionu vybralo dvojnásobné množství baterií než ve stejném období minulého roku. Je skvělé, jak významně se po roce navýšil počet odevzdaných baterií. Poděkování patří nejen občanům a jejich zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí. Důležitá byla také podpora pracovníků městských úřadů a magistrátů, kteří odvedli pořádný kus práce při propagaci sběru baterií a nominovaných projektů,“ říká Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro životní prostředí.

A jaký byl princip Baterkománie? Před začátkem soutěže každé z 22 soutěžících měst nominovalo „svůj“ charitativní nebo obecně prospěšný projekt. Finanční příspěvek 100 000 Kč za vybrané baterie se nyní rozděluje mezi projekty navržené třemi nejúspěšnějšími městskými úřady. Tedy těmi, které sesbíraly nejvíc baterií v přepočtu na jednoho úředníka.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)