Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Díky Nápadům pro Opavu vyroste nové dětské hřiště

Díky Nápadům pro Opavu vyroste nové dětské hřiště

Rekordních 5.524 lidí hlasovalo v 3.ročníku opavského participativního rozpočtu Nápady pro Opavu, na které město vyčlenilo 1,2 milionu korun.

Ilustrační foto
4. června 2019 - 12:00

Bezmála dva tisíce hlasů rozhodlo o tom, že v areálu mateřské školy Čajkovského vyroste nové veřejně přístupné dětské hřiště. Zbylých 165 tisíc korun pak město nabídne předkladateli druhého projektu v pořadí, rozšíření fitness zóny v Městských sadech.

„Letos hlasovalo skoro dvakrát více lidí než před rokem, z čehož mám obrovskou radost. To jen dokazuje, že o Nápady pro Opavu je zájem, že jsme se vydali správným směrem a že lidé zájem o to, co v jejich městě vyroste nového,“ řekla první náměstkyně primátora Hana Brňáková.

Letos bylo na Nápady pro Opavu vyčleněno 1,2 milionu korun. Vítězný projekt pak vyjde na 1 034 853 korun. Na druhém místě skončilo rozšíření fitness zóny v Městských sadech, které by vyšlo na 797 983 korun. Předkladateli se proto nabídne zbylých 165 tisíc korun, za které by se mohly nakoupit aspoň nějaké cvičící prvky.

Výsledky hlasování ještě formálně posvětí radní, poté budou mít Technické služby Opava zhruba rok na realizaci.

Do hlasování bylo letos posláno 9 nápadů. Hlasovalo se od 1. do 31. května. Hlasy, které přišly po páteční půlnoci, nebyly započítány.

Popis vítězného projektu podle zadavatele: V současnosti je na zahradě mateřské školy částečně vybudována přírodní zahrada. V další části, která je využívána ke sportovnímu vyžití dětí a ke hrám, jsou herní prvky jako houpadla, zastřešený domeček a pískoviště. Některé prvky jsou již zastaralé, pískoviště potřebují obnovu. Chybí zde posezení pro děti i veřejnost a chodníky, sloužící zejména dětem, jsou ve velmi špatném stavu. Vybudováním chodníků, obnovou pískovišť a posezení, doplnění dětským vláčkem a tabulí na kreslení získáme v naší zahradě místo pro setkávání napříč všemi generacemi. Budeme zde moci vést děti k radosti z pohybu v bezpečném prostředí. Do aktivit chceme zapojit i zbytek rodiny.Konečné výsledky:
  • Zvelebení parčíku na Mlýnské ulici   188 hlasů
  • Zhotovení chodníku z parkoviště Partyzánská – Pošta Opava 5       58 hlasů
  • Světelná tabule – časomíra   552 hlasů
  • Zahrada dětem (MŠ Sluníčko, Krnovská)      128 hlasů
  • Rozšíření fitness zóny v Městských sadech   1871 hlasů
  • Veřejné griloviště       152 hlasů
  • Vyšplhej se na své hnízdo      485 hlasů
  • Zahrada dětem (MŠ Čajkovského)    1964 hlasů
  • Bosá stezka s názvem Řeka   126 hlasů

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Mgr. Lada Dobrovolná, tisková mluvčí Magistrátu města Opavy

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)