Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Díky odlehčenému invalidnímu vozíku může novinář dál pracovat

Díky odlehčenému invalidnímu vozíku může novinář dál pracovat

NADACE AGEL podpořila částkou 24 tisíc korun Milana Švihálka, devětasedmdesátiletého scénáristu, dramaturga a novináře v důchodu, který se i přes svá zdravotní omezení a věk i nadále věnuje novinářské profesi.

Milan Švihálek při práci
13. září 2023 - 12:00

Příspěvek nadace využil pan Švihálek na nákup odlehčeného typu invalidního vozíku, který mu umožní samostatně se dopravovat do práce i na osobní schůzky.

Milan Švihálek je český dramaturg, scenárista, žurnalista, moderátor, redaktor a spisovatel. Svůj život spojil s ostravským studiem České televize a tvorbou reportážních, vzdělávacích a dokumentárních pořadů. Za seriál Za svědky minulosti obdržel výroční cenu Československé televize a Cenu Českého literárního fondu. Dnes je mu již 79 let, přesto nezahálí a věnuje se i nadále publikační a přednáškové činnosti.

S ohledem na zdravotní obtíže dnes využívá Milan Švihálek pro zdolávání delších tras invalidní vozík. Ten, který je možné získat bezplatně, byl však příliš těžký a těžko manipulovatelný. Proto bylo přáním letitého umělce získat vozík odlehčený. V cestě za tímto přáním mu pomohla NADACE AGEL, která panu Švihálkovi přispěla částkou 24 200 korun.„Nový odlehčený vozík mi nesmírně pomáhá každý jeden den. Mimo jiné jsem s jeho pomocí stihl připravit i absolvovat sérii besed v několika havířovských domovech důchodců, což by v minulosti nebylo možné bez auta. Zároveň mi ulehčuje veškeré žurnalisticko-publicistické akce a aktivity, za což jsem upřímně vděčný. Jsem rád, že můžu stále ještě zůstat aktivní a věnovat se různým projektům,“ okomentoval Milan Švihálek.

„Pan Švihálek je obdivuhodnou osobností, a to jak při pohledu zpět do minulosti, kde za sebou zanechal sáhodlouhý seznam publikací a televizních pořadů, tak i při pohledu do současnosti, kde i ve svém věku žije maximálně aktivně a pozitivně ovlivňuje komunitu. Jeho přístup jsou opravdu obrovským vzorem i motivací a v NADACI AGEL jsme moc rádi, že jsme jej mohli podpořit,“ říká Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Gabriela Lefenda, Ph.D., AGEL a.s..

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%