Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Dny otevřených dveří nabídnou pohled do zákulisí středních škol

Dny otevřených dveří nabídnou pohled do zákulisí středních škol

Tradiční lednový den otevřených dveří pořádají obě bohumínská středoškolská zařízení. Gymnázium Františka Živného jej naplánovalo na sobotu 20. ledna, místní střední škola na středu 24. ledna.

Gymnázium Františka Živného Bohumín
18. ledna 2018 - 12:00

Zájemci, kteří zvažují studium na jedné z těchto škol, si mohou prohlédnout areály včetně odborných učeben, prohodit pár slov se současnými žáky i pedagogy a seznámit se s možnostmi, které jednotlivé obory nabízejí. Obě školy zřizuje Moravskoslezský kraj.

Bohumínské gymnázium cílí den otevřených dveří na žáky pátých a devátých tříd, v září totiž opět otevře nově jednu třídu čtyřletého a jednu třídu osmiletého všeobecného gymnázia. Na dni otevřených dveří budou k vidění moderní odborné učebny, laboratoře, multimediální přednáškový sál i sportovní zázemí. Koho by zázemí gymnázia přesvědčilo, může využít nabídky kurzů, které mají zájemce připravit ke zkouškám z matematiky a z českého jazyka.


Střední škola Bohumín nabízí tříleté učební, čtyřleté studijní i nástavbové obory. „Den otevřených dveří pořádáme především pro žáky devátých ročníků základních škol, ale i pro širokou veřejnost. Chceme zájemcům přiblížit nejen jednotlivé obory, ale i zájmovou a mimoškolní činnost,“ uvedla ředitelka školy Liběna Orságová. Návštěvníci si mohou prohlédnout například novou moderní posluchárnu, která ve škole aktuálně přibyla.

TERMÍNY DNŮ OTEVŘENÝCH DVEŘÍ:
sobota 20. ledna 9:00 – 12:00 hodin - Gymnázium Františka Živného Bohumín
středa  24. ledna 9:00 – 17:00 hodin - Střední škola Bohumín

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Lucie Balcarová, tisková mluvčí města Bohumína.

(jv, moravskoslezskenovinky.cz foto:gym.bohumín)