Svátek má: Maxmilián|Maxim

Regiony

Velikost textu:

Dolní Vítkovice se opět otevírají všem návštěvníkům

Dolní Vítkovice se opět otevírají všem návštěvníkům

Hned první den zpřístupnily Dolní Vítkovice (DOV) oblíbený prostor Dětského světa pro nejmenší děti ve Velkém světě techniky. Návštěvníci už budou moci také na vysokopecní okruh a na věž Bolt Tower.

Vítkovický Bolt Tower.
12. května 2020 - 12:00

Následovat bude od 15. 5. otevření i dalších center, jakými jsou expozice Velkého světa techniky a Malý svět techniky U6, hornické muzeum na Landeku či Milan Dobeš Museum. Tyto části DOV budou zatím otevřeny ve zvláštním režimu vždy v pátky, soboty a neděle. Moravskoslezskenovinky o tom informovala Eva Kijonková z DOV.

Od pondělí do čtvrtka se budou moci do DOV hlásit návštěvy organizovaných skupin, se kterými se DOV individuálně dohodne na možnosti návštěv všech částí dolnovítkovických areálů.

„Chystáme také autokino v DOV, které by mělo poprvé hrát už 17. května. Když se před lety povedlo postupně zachraňovat jednotlivé objekty areálu a zpřístupňovat je veřejnosti, netušili jsme, že nás bude o pár let později čekat další znovuotevření,“ říká výkonný ředitel DOV Petr Koudela a dodává, že v době této neplánované uzavírky rozhodně nelenili. „DOV se zapojil do bezplatného hlídání dětí zaměstnanců Integrovaného záchranného systému, živě jsme v koordinaci se zřizovateli škol a školami samotnými streamovali ze Světa techniky výuku nebo koncerty regionálních kapel a interpretů. Vše prostřednictvím sociálních sítí nebo Youtube kanálu.“Během nečekané odstávky vzniklo ve Světě techniky hned několik novinek. Nově mohou zájemci využít Chytrý klubík, aneb hlídání dětí, on-line doučování prostřednictvím šikovných lektorů, komentované prohlídky Světem techniky nebo novou interaktivní výstavu motorek Grand Prix.

Bolt Tower, který momentálně nesvítí, se Dolní Vítkovice chystají zcela rozsvítit ve chvíli úplného otevření všech provozů. Otevírání jednotlivých atraktivit probíhá v souladu s vládním nařízením a při dodržování přísných hygienických pravidel.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, foto: DOV)