Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Doprava mezi Rudnou a Lidickou ulicí v Ostravě bude omezena

Doprava mezi Rudnou a Lidickou ulicí v Ostravě bude omezena

Od začátku dubna se řidiči budou v Ostravě na Rudné ulici v křížení s Lidickou potkávat se silničáři a specializovanými firmami, které tam budou až do června vyměňovat celý systém světelné signalizace.

Ilustrační foto
31. března 2023 - 12:00

Ostravské komunikace, které mají semafory na starosti, chtějí křižovatku vybavit novým systémem umožňujících reagovat na reálný stav dopravy.
 
„Kromě toho sledujeme i energetické úspory. Původní zařízení je z roku 1998, což už je vzhledem k současné technice opravdu hluboká historie, nynější systémy jsou chytřejší i efektivnější z pohledu nákladů na jejich chod,“ vysvětlil ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.   

Za zhruba šest milionů korun proto firma nechá vyměnit veškeré kabeláže, stožáry, návěstidla, stožárové svorkovnice a řadiče. Řadič bude mít moderní technologii pro preferenci vozidel IZS a městské hromadné dopravy. Současně dojde k výměně tzv. koordinačního kabelu vedoucího k nejbližšímu systému světelné signalizace v koordinovaném dopravním tahu.Práce budou probíhat s částečnou úpravou režimu dopravy. Na čas bude nutné vypnout i samotnou světelnou signalizaci. Signalizace bude ale vypnuta pouze na šest týdnů, i když celá oprava potrvá delší dobu. Režimové opatření na Rudné by mělo zahrnovat omezení v jízdních pruzích na určený čas a pouze v době stavění stožárů, jinak bude instalováno upozornění na práce mimo vozovku (výkopy v zeleni, případně v chodnících).

Provoz bude po přechodnou dobu místo nefunkčních semaforů řídit Policie ČR, přesné datum tohoto opatření se odvine od průběhu prací.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Eva Kijonková, tisková mluvčí Ostravských komunikací a. s..

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:ostravskekomunikace)
Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%