Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Dopravní podnik Ostrava zesiluje prevenci proti koronaviru

Dopravní podnik Ostrava zesiluje prevenci proti koronaviru

Krizový štáb Dopravního podniku Ostrava (DPO), který se od jarního nouzového stavu poprvé znovu sešel v pondělí 22. září,  rozhodl o znovuzavedení některých preventivních opatření v ostravské MHD.

Ilustrační foto
24. září 2020 - 12:00

K povinným rouškám přibyl zákaz používání předních dveří u autobusů a trolejbusů, doplněný o zapáskování prostoru u prvních dveří. Řidiči autobusů a trolejbusů navíc budou otevírat druhé a další dveře na všech zastávkách bez nutnosti předvolby cestujícími.

U tramvají budou řidiči pootevírat všechny dveře bez nutnosti předvolby. Intenzita čištění a dezinfekce všech bude dál pokračovat ve zvýšené míře.


Nepolevujeme. Trvale dezinfikujeme naše vozy prostřednictvím ozónu i dezinfekčních prostředků. Řidiči mají k dispozici dostatek čisticích sprejů i gelů. Věřím, že i tuto vlnu nákazy zvládneme a nyní znovu zavedená opatření budou ještě více chránit naše cestující i zaměstnance. Tentokrát jsme připraveni mnohem lépe než na jaře," řekl Daniel Morys, generální ředitel DPO.

Všechna opatření, která nyní DPO zavedl:

  • Otevírání všech dveří u tramvají bez předvolby cestujících.
  • Zrušení nástupu předními dveřmi, vyznačení distanční zóny u prvních dveří a otevírání ostatních dveří bez   předvolby cestujících.
  • Po zavedení bezpečnostních zón bude pravidelně prováděno měření obsazenosti spojů.
  • Pro cestující nadále platí povinnost zakrývat si při cestování MHD nos a ústa.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)