Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Dostal šanci na nápravu.Tu ale nevyužil

Dostal šanci na nápravu.Tu ale nevyužil

Na začátku měsíce října kriminalisté ze 7.Oddělení obecné kriminality z Ostravy odkryli sérii vloupání do různých objektů, které od dubna do září letošního roku měl na svědomí teprve sedmnáctiletý mladík.

Dveře poškozené mladým zlodějem
11. října 2019 - 12:00

Vzhledem k tomu, že v době páchání těchto skutků se jednalo o osobu mladistvou, policejní komisař mu sdělil provinění z krádeže spáchaného dílem dokonaným a dílem nedokonaným ve stadiu pokusu, provinění poškození cizí věci a provinění porušení domovní svobody.

Mladík se měl vloupat v rámci města Ostravy do různých objektů a to v šestnácti případech. Jednalo se například o obchody s potravinami, rychlým občerstvením, bary, restaurace, trafiky, byt či sklepní prostory u panelových domů, ale také garáž u rodinného domu. Vniknout měl přes dveře nebo okna, k čemuž ve většině případů měl použít různé nářadí. Odnést si měl věci, které se dají zpeněžit, například golfovou výbavu, zednickou výbavu, přes 70 kg naštípaných použitých elektrických měděných kabelů, jízdní kolo, koloběžku, finanční hotovost, ale také televizor, cigarety s alkoholem různých značek.


Vzhledem k tomu, že se jednalo o osobu před tím nikdy netrestanou, stíhání bylo vedeno na svobodě. Neuběhl ani týden a již plnoletý muž byl při posledním vloupání do trafiky zadržen strážníky městské policie Ostrava. Ti ho předali mužům zákona, kterým se dodatečně přiznal k dalším činům.

Policejní komisař obvinil osmnáctiletého muže z Ostravy z přečinu krádeže a z přečinu poškození cizí věci celkem z osmi dalších skutků. Z toho však pět činů spáchal ještě stále jako mladistvý. Obviněný muž litoval svého jednání a sliboval nápravu, přesto policejní orgán podal návrh na vzetí do vazby, který byl následně soudem akceptován. V současné době mu hrozí pobyt za mřížemi se spodní hranicí na jeden rok s maximální délkou až dva a půl roku.

Svým jednáním způsobil škodu téměř za půl milionu korun a to více jak dvaceti poškozeným společnostem.

Moravskoslezskenovinky.cz o celém případu informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

(vm,Moravskoslezskenovinky.cz,foto:Policie ČR)