Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Dožila se stovky. Narozeniny slaví Marie z Domova Bílá Opava

Dožila se stovky. Narozeniny slaví Marie z Domova Bílá Opava

Významné kulaté životní jubileum slaví Marie Nováková, klientka Domova Bílá Opava. Narodila se před sto lety, 8. září 1921 v Malých Hošticích na Opavsku, kde strávila většinu svého života.

Ilustrační foto
8. září 2021 - 12:00

K narozeninám jí osobně přijel gratulovat náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil. ,,Paní Marie nikdy neměla děti, ale naštěstí má úžasný vztah se svou neteří, u které několik let žila, a která ji nyní v domově často navštěvuje. Naší oslavenkyni přeji, aby se cítila co nejlépe, dle možností si užívala příjemné chvíle ve společnosti neteře nebo ostatních obyvatel a pracovníků domova, a aby jí i nadále chutnalo,“ uvedl Jiří Navrátil a kromě gratulace jí předal i květiny a dárkový balíček.

Paní Marie Nováková v Opavě – Malých Hošticích žila s rodiči a třemi sourozenci. V dospělosti pracovala jako dělnice v papírnách. V roce 1993 ovdověla a žila dále sama v rodinném domě v Malých Hošticích. V roce 1997 byl její dům zasažen povodní, a proto se přestěhovala k neteři Alžbětě a její rodině.


Paní Nováková dříve ráda háčkovala a pletla, jezdila na kole a každou neděli chodívala na mše do místního kostela. V současné době je již imobilní, většinou je na lůžku, dle možností ovšem tráví čas mimo svůj pokoj. V polohovacím křesle ji pracovníci domova převážejí do společenské místnosti či v teplém počasí na zahradu, aby byla ve společnosti ostatních uživatelů a pracovníků, kteří si ji pro její vlídnou a klidnou povahu velmi oblíbili.(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)