Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Drsné varování před drogami. Do města se vrací Revolution Train

Drsné varování před drogami. Do města se vrací Revolution Train

Do Bohumína opět dorazí speciální protidrogový vlak, který propracovanou formou varuje starší dětí před zneužíváním omamných látek. Svou premiéru si ve městě odbyl už v roce 2016 a od té doby jím prošlo několik tisíc místních obyvatel.

Ilustrační foto
6. května 2023 - 12:00

Letos si expozici prohlédne více než pětistovka školáků, interiér je v odpoledních hodinách přístupný i veřejnosti.

Šest vagónů, čtyři kinosály, 5D projekce, osm interaktivních místností a hlavně pravdivý příběh o skutečné drogové závislosti. Tak vypadá projekt nazvaný Revolution Train, se kterým jeho autoři už řadu let objíždějí celou republiku a snaží se odradit dospívající děti od toho, aby zkoušely návykové látky. Přibližuje reálné prostředí vězení či vybydleného bytu, ukazuje hrozby narkotik a nutí návštěvníky přemýšlet o životě i o zdraví.

„Poprvé jsem expozici viděl před sedmi lety, když jsme k nám pozvali vlak vůbec poprvé, a byl to silný zážitek, který si detailně pamatuji dodnes. Pro cílovou skupinu žáků našich i sousedních škol z Rychvaldu a Dolní Lutyně organizujeme dopolední prohlídky v rámci výuky, jde o více než pět set účastníků. Osobně bych doporučil všem rodičům dětí starších deseti let, kterých se školní prohlídka netýká, aby je vzali a vagony si s nimi prošli,“ uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.Příjezd unikátního vlaku finančně podpořilo město částkou 300 tisíc korun v rámci programu prevence kriminality. „Máme vlastní celoroční protidrogový program, s nímž dva týmy speciálně vyškolených strážníků objíždí místní školy s besedami a ukázkami. Revolution Train naše aktivity díky svému atraktivnímu a především věrohodnému zpracování vhodně doplňuje,“ podotkl ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz.

Vlak bude stát v úterý 9. května a ve středu 10. května v novém depu Českých drah v Lidické ulici vedle lávky ze strany od Bochemie. Veřejnosti jej může navštívit od 15:30 do 18:00 hodin, organizátoři doporučují rezervaci na tel. čísle 608 405 080 nebo e-mailu .zc.niartnoitulover@avoklav Vstup je díky dotaci města zdarma.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Jana Končítková, tisková mluvčí, město Bohumín.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto: Pavel Čempěl)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%