Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Dva večerní požáry s velkou škodou v Moravskoslezském kraji

Dva večerní požáry s velkou škodou v Moravskoslezském kraji

Ke dvěma požárům rodinných domků se statisícovými škodami vyjížděli v pondělí 26.11.2018 večer moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči.

Požár v Sedlnici
27. listopadu 2018 - 12:00

V Sedlnici (okres Nový Jičín) hořela střecha a podkroví nového rodinného domku s předběžně odhadovanou škodou 3 miliony korun, ve Starých Hamrech (okres Frýdek-Místek) starší rodinný domek s předběžně odhadovanou škodou 800 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn, příčina vzniku obou požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru rodinného domku v Sedlnici informováno v pondělí před půl sedmou večerní. Vyjely sem dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Nový Jičín a Bílovec, hasiči z mošnovského letiště a pět jednotek dobrovolných hasičů – Sedlnice, Příbor, Studénka, Bílovec a Štramberk (celkem 8 JPO).

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 3,5 hodiny, když museli rozebírat střešní konstrukci a hledat skrytá ohniska. Využívali automobilovou plošinu MB Econic Bronto mošnovských letištních hasičů. Přes noc hlídali požářiště místní dobrovolní hasiči (ze Sedlnice). Likvidace požáru byla nahlášena až v úterý ráno.


Staré Hamry

Staré Hamry

Sedlnice

Sedlnice

O požáru rodinného domku ve Starých Hamrech bylo operační středisko hasičů informováno v pondělí před půl osmou večerní. Vyjela sem jednotka HZS MSK ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – z Moravskoslezského kraje Staré Hamry a Ostravice, ze Zlínského kraje Horní Bečva (celkem 4 JPO).

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za necelé dvě hodiny. Do úterního rána zde hlídali požářiště místní dobrovolní hasiči (ze Starých Hamrů).

Moravskoslezskenovinky.cz informoval o požárech por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS MSK.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)