Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Dva zranění po srážce osobního vozu a traktoru

Dva zranění po srážce osobního vozu a traktoru

Zranění dvou osob si vyžádala nehoda, která částečně uzavřela silnici, ve čtvrtek 2.3.2023, v obci Horní Životice v okrese Bruntál. Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Z místa nehody
3. března 2023 - 12:00

Krátce po 5. hodině ranní, ve čtvrtek 2.3.2023, obdrželo operační středisko hasičů informaci o nehodě osobního vozu a traktoru. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Bruntál a také jednotka dobrovolných hasičů z Horního Benešova.

Při středu osobního vozu a traktoru, došlo k zaklínění spolujezdkyně osobního vozu. Hasiči nejprve, za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, odstranili sloupek vozidla a poté za pomocí páteřové desky vyprostili zaklíněnou osobu, kterou následně předali do péče přítomným zdravotníkům. Po prvotním ošetření zraněné zdravotníky, pomohli hasiči s jejím transportem do vrtulníku, který ji následně přepravil do nemocnice. Druhý zraněný, řidič osobního vozidla, byl při příjezdu hasičských jednotek již mimo vozidlo a jeho transport do nemocničního zařízení byl realizován sanitním vozem pozemní cestou.Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru, na únik provozních kapalin použili sorbent. Do ukončení šetření nehody Policií ČR, hasiči, kyvadlově, usměrňovali dopravu. Následně odklidili trosky havarovaných vozidel a zajistili komunikaci zpět do původního stavu.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala por. Bc. Kamila Langerová, tisková mluvčí,  HSZ  Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto: hzs msk)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%