Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Dvě třetiny zaměstnanců škol podstoupí očkování proti covidu

Dvě třetiny zaměstnanců škol podstoupí očkování proti covidu

Do Centrálního rezervačního systému se k očkování proti koronaviru zaregistrovalo přes 22 a půl tisíce zaměstnanců škol v Moravskoslezském kraji (MSK). To je více než dvě třetiny ze všech učitelů a dalších pedagogických i nepedagogických pracovníků v kraji.

Ilustrační foto
30. března 2021 - 12:00

„Návrat dětí do školních lavic už vyhlíží nejen děti a jejich rodiče, ale i ředitelé a zaměstnanci škol. Sebekvalitnější distanční výuka nemůže nahradit přímý kontakt pedagogů s žáky během vyučování. Vzdělávání na dálku je hlavně pro nejmladší žáky nesmírně náročné a vyčerpávající je i pro vyučující. Očkování zaměstnanců škol je jedním z prostředků, jak se k prezenční výuce brzy vrátit,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že školští zaměstnanci se k očkování mohli registrovat do neděle 28. března.


V Moravskoslezském kraji je bezmála 18 tisíc učitelů, další 4 tisíce pedagogických a 11 tisíc nepedagogických pracovníků. Ve školách tedy pracuje celkem zhruba 33 tisíc lidí. „K očkování se v Moravskoslezském kraji zaregistrovalo 22 672 zaměstnanců škol. První dávku vakcíny už má dokonce za sebou 5 364 z nich, obě dávky už dostalo 407 osob pracujících ve školách v regionu. Před závorou je 7760 osob, tedy těch, kteří ještě nedostali termín k očkování,“ vyčíslil náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

Romantická zřícenina tvrze stojí na ostrůvku v Koutech

Dodal, že ve výsledku bude naočkovaných zaměstnanců škol ještě více. Někteří jsou krátce po prodělaném onemocnění covid-19 a k očkování jít zatím nemohou, další se k podstoupení vakcinace ještě mohou rozhodnout v příštích měsících a absolvovat ho později.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)