Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice Ostrava se připojuje k Národnímu týdnu kojení

Fakultní nemocnice Ostrava se připojuje k Národnímu týdnu kojení

Laktační poradkyně FN Ostrava budou celý týden individuálně radit, jak zvládnout techniku kojení.

Ilustrační foto
16. září 2019 - 12:00

Fakultní nemocnice Ostrava tak podpoří Národní týden kojení, který proběhne od 16. do 22. září 2019. Laktační poradkyně z Oddělení neonatologie budou připravené se nastávajícím maminkám, ale i těm, které už porodily, individuálně věnovat. Zájemkyně mohou přijít každý den v době od 8.30 do 2. patra letos nově otevřeného Pavilonu péče o matku a dítě.

Laktační poradkyně maminkám předají teoretické informace, poskytnou individuální konzultaci, ale i prakticky ukáží jak kojení nejlépe rozvinout.


„Kojení má mnoho zdravotních i psychologických benefitů. Je prokázáno, že mateřské mléko je svým složením ve výživě kojenců nenahraditelné. Proto se snažíme našim maminkám tento proces, spojený s počátkem mateřství, co nejvíce usnadnit“, přiblížila význam akce primářka Oddělení neonatologie MUDr. Hana Wiedermannová.


„Budeme rádi, když se zájemkyně o individuální a samozřejmě bezplatnou konzultaci s laktační poradkyní dopředu přihlásí u vrchní sestry Oddělení neonatologie FN Ostrava Mgr. Jany Kučové, Ph.D.," dodává primářka.

V ostravské fakultní nemocnici pracují momentálně tři laktační poradkyně, které se věnují výhradně podpoře kojení. Všechny sestry z Oddělení neonatologie ale prošly školením a maminkám s technikami kojení po porodu dokáží poradit.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí FN Ostrava Naďa Chattová.

(vm,Moravskoslezskenovinky.cz, foto: Petr Chodura)