Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Farmářské trhy opět budou, nejbližší již tento čtvrtek

Farmářské trhy opět budou, nejbližší již tento čtvrtek

Náměstí Svobody v Místku opět ožijí farmářskými trhy. Ty nejbližší se uskuteční již tento čtvrtek 30. července od 8 do 14 hodin.

Ilustrační foto
29. července 2020 - 12:01

Následně se budou konat, jak je již zvykem, v pravidelných čtrnáctidenních intervalech. V návaznosti na protikoronavirová opatření ale budou jistým způsobem omezeny.

Z důvodu zachování dvoumetrových sociálních odstupů nelze náměstí prodejci plně obsadit, nicméně sortiment bude i tak bohatý. V nabídce budou zejména různé druhy zeleniny, ale taky pečiva, uzenin nebo koření.

„Chtěli bychom požádat návštěvníky trhů, aby si při nakupování chránili nos a ústa rouškou nebo šátkem, i když to není povinné. Jsme rádi, že můžeme trhy pořádat a podpořit tak farmáře i drobné pěstitele a výrobce. Byla by škoda, kdybychom je museli znovu zavřít. Proto bychom byli rádi, kdyby návštěvníci roušky měli. Prodejci je budou mít každopádně. Pro zákazníky budou mít k dispozici i dezinfekci a prodejci pečiva navíc taky jednorázové rukavice, kterými si zákazníci budou pečivo nabírat do sáčků,“ upřesnil náměstek primátora Jakub Míček.

Znovupořádání trhů při dnešním jednání bezpečnostní rady města posvětili také zástupci hygieny s tím, že je nutné dodržovat všechna předepsaná opatření, zejména odstupy mezi stánkaři a nakupujícími, včetně zajištění dezinfekce.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)