Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Farmářské trhy v Místku pomalu rozšiřují sortiment

Farmářské trhy v Místku pomalu rozšiřují sortiment

První letošní farmářské trhy se konaly 7.května a z důvodu striktních protikoronavirových opatření byly zaměřeny pouze na prodej květin a sazenic.

Termíny trhů
20. května 2020 - 12:01

Další trhy, které se ve Frýdku-Místku uskuteční již tento čtvrtek 21. května, ale budou o poznání bohatší, nabízeny na nich už budou i tradiční produkty. 

S postupným rozvolňováním vládou nařízených opatření je možné rozšiřovat sortiment.  Prodávat se budou opět mléčné výrobky, pečivo – sladké i slané, vejce, med a marmelády, koláče ale také masné výrobky, včetně oblíbeného králičího a kuřecího chlazeného masa.  

"Chybět nebudou také sazenice zeleniny a bylinek a k mání budou i letničky. Naopak doplňkový sortiment, jako jsou výrobky ze dřeva, proutí nebo korálků, zatím na trzích nebude. Mezi stánky je nutné udržet dvoumetrový odstup, což znamená, že na náměstí nemůže být tolik prodejních míst, co v minulosti. Trhy zatím budou také bez občerstvení. Nicméně to hlavní zboží, za kterým lidé na trhy chodí, na pultech stánků bude,“ upřesnil náměstek primátora Jakub Míček.


Návštěvníci farmářských trhů budou muset i nadále dodržovat dvoumetrové rozestupy a chránit si nos a ústa rouškou. Vítány budou také bezhotovostní platby za zboží, tedy platby kartou.

Farmářské trhy se konají v pravidelných čtrnáctidenních intervalech od 8 do 14 hodin na místeckém náměstí Svobody. Jejich pořadatelem je statutární město Frýdek-Místek.
 
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj a foto: Odbor kanceláře primátora)