Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Festival partnerských měst nabídne pestrý program

Festival partnerských měst nabídne pestrý program

Zámecké náměstí ve Frýdku hostí v pátek 20.září od 15 do 22 hodin Festival partnerských měst. Účast přislíbily polské Mysłowice a Bielsko-Biała a slovenská Žilina, které se budou podílet i na kulturním programu.

Ilustrační foto
17. září 2019 - 12:00

Chybět nebudou koncerty kapel ani zábava pro děti. Součástí bude také předávání Cen statutárního města Frýdku-Místku. Vstup je zdarma.

„Na náměstí budou návštěvníky čekat infostánky partnerských měst s propagačními materiály a tipy k návštěvě zajímavých míst. Připraveny budou i koncerty kapel ze zmíněných měst, znít bude rock i funk a večer vystoupí David Kraus. Děti se budou moci zabavit v herním koutku Střediska volného času Klíč a připraveno pro ně bude i vstoupení klaunů," přiblížil program náměstek primátora Pavel Machala.

Nedílnou součástí akce bude také předávání Cen statutárního města Frýdku-Místku. „Poprvé byly ceny předány v roce 2008. Od té doby jsou udělovány každoročně, a to za mimořádné počiny ve všech oblastech společenského života města, které významně přispěly k jeho rozvoji a šíření jeho dobrého jména, a také za mimořádné projevy odvahy při záchraně lidských životů," připomenul primátor Michal Pobucký. Letos Cenu města získá akademický malíř Karel Lepík za přínos v oblasti výtvarného umění a fotbalista Lubomír Pokluda za přínos ve sportovní oblasti.  In memoriam bude oceněn také Mons. Josef Maňák, a to za přínos v oblasti výchovy a vzdělávání.


Program na náměstí bude zahájen v 15 hodin vystoupením dechové hudby Javořinka. V 16 hodin všechny přítomné pozdraví zástupci jednotlivých měst. Následovat bude koncert Docela kapely, která se dostala až do semifinále soutěže Česko Slovensko má talent 2018. Po 17. hodině přijde čas na předání Ceny města. V 18 hodin zahraje rocková kapela Holly Blue z polských Mysłowic. V 19 hodin vystoupí Dave Branningan ze slovenské Žiliny. Ve 20 hodin to na jevišti rozjede David Kraus se svou kapelou a program uzavře po 21. hodině koncert funkové kapely Mikrokosmos z polského města Bielsko-Biała. Čas mezi koncerty vyplní vystoupení klaunů.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé věci informovala mluvčí frýdeckomístecké radnice Jana Matějíková.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto:arch.)