Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Forum Nová Karolina v Ostravě opět slouží veřejnosti

Forum Nová Karolina v Ostravě opět slouží veřejnosti

Ostravské obchodní a zábavní centrum Forum Nová Karolina je znovu kompletně otevřeno včetně restaurací, bister nebo kaváren.

OC Nová Karolina v Ostravě.
4. června 2020 - 12:00

Centrum zajistilo pro více než tisíc zaměstnanců roušky a dezinfekce, a nastavilo nejvyšší možnou úroveň bezpečnostních či hygienických opatření pro své zákazníky. „Každý z více než tisícovky našich zaměstnanců, obslužného personálu a zaměstnanců obchodních jednotek již dostal roušku a kvalitní dezinfekci.

"Roušky tak mají prodavači, prodavačky, zaměstnanci ostrahy, úklidu a údržby, aby byla zajištěna bezpečnost jak našich návštěvníků, tak právě lidí v první linii,“ uvedl Martin Kubík, jednatel společnosti Active Retail Asset Management, která obchodní centrum Forum Nová Karolina spravuje.

Již od začátku vyhlášení nouzového stavu Forum Nová Karolina spolupracovalo a významně podpořilo výrobu roušek v architektonickém ateliéru a prodejně Vestibul Interier Ostrava, který zaměstnává lidi se zdravotním handicapem, a ze kterého se ze dne na den stala provizorní šicí dílna. Obchodní centrum Forum Nová Karolina zakoupilo od ateliéru tisíce roušek, které pak putovaly na porodní oddělení a urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava, na centrální příjem Vítkovické nemocnice nebo na Krajské vojenské velitelství.

Před OC Forum Nová Karolina bude opět Burger festival

„Díky našemu finančnímu příspěvku pak mohli dobrovolníci z ateliéru ušít další roušky, které dostaly potřebné instituce a organizace nejen na Ostravsku,“ oznámil Tomáš Lučan. Zásluhou přispěvatelů a veřejné sbírky se nakonec podařilo vyrobit přes 20 000 roušek.
 
Obchodní centrum darovalo několik set roušek a dezinfekcí také mezinárodní humanitární organizaci ADRA. Ochranné prostředky využila asi stovka jejich dobrovolníků, kteří pomáhají seniorům. Všichni dobrovolníci navíc dostali dárkovou kartu, kterou můžou utratit kdekoliv v obchodním centru.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Forum Nová Karolina)