Svátek má: Kamil

Regiony

Velikost textu:

Frenštát: Cyklostezka je v zimě k dispozici běžkařům

Frenštát: Cyklostezka je v zimě k dispozici běžkařům

Bohatá sněhová nadílka a počasí letošní zimy dává další rozměr využití nové frenštátské cyklostezky Lubina – Lomná.

Z běžkařské stopy
16. února 2021 - 12:00

Tím je možnost zimního sportování, třeba běhu na lyžích.  Díky spolupráci města, TJ Frenštát pod Radhoštěm a také místních nadšenců jsou tam k dispozici dvě běžecké lyžařské stopy po krajích cyklostezky. Mezi nimi je pak dost místa pro pěší turisty nebo na procházky pro rodiny s dětmi.
 
Ve čtvrtek 11. února dopoledne dopravily Technické služby města Frenštát pod Radhoštěm na začátek úseku cyklostezky u čističky odpadních vod sněžný skútr s žehličkou. Skútr patří Tělovýchovné jednotě Frenštát pod Radhoštěm a ta jej používá také k udržování stopy na kopci Marek. „Během třiceti minut jsme projeli obě stopy po celé délce tohoto úseku cyklostezky až  k mostu přes Lubinu za Lichnovem," upřesnil Jiří Novotný z TJ Frenštát pod Radhoštěm.  Délka stop je cca 6 km.Podél řeky Lubiny pak bylo rušno hlavně o víkendu, kdy stopu projížděly desítky jak zdatnějších, tak rekreačních běžkařů. TJ Frenštát p. R. udržuje stopy také na Marku na louce za tankovou cestou, kde se pravidelně stará o stopy dlouhé 400 m, 1 km a 1,7 km. K tomu Jiří Novotný dodává: „Pokud bude sníh, budeme jezdit dle potřeby na Marku denně, pokud město zajistí odvoz skútru na cyklostezku, budeme stopu udržovat i tam."
 
„Město samozřejmě pomůže s převozem potřebného vybavení na cyklostezku. Jen doufejme, že počasí vydrží a stopa na cyklostezce přivítá sportovní nadšence i o dalším víkendu," doplnil Jiří Unruh, místostarosta města Frenštát pod Radhoštěm.  

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:i.Russnok)