Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Frenštát pod Radhoštěm: Den města a Den sociálních služeb

Frenštát pod Radhoštěm: Den města a Den sociálních služeb

Den města a Den sociálních služeb se už tradičně těší velkému zájmu veřejnosti. Během dvanáctihodinového programu se ve stáncích nebo na podiu každoročně prezentuje více než čtyřicet organizací a své dovednosti předvádí 800 účinkujících, převážně dětí.

Cirkus trochu jinak
28. května 2023 - 12:00

Ten letošní Den města bude ale v něčem výjimečný. Potrvá dva dny, od pátku 9. června do soboty 10. června 2023, a předvede se na něm navíc pouliční cirkus, divadlo, kouzelník, artisté, bubeníci i groteskní klauniáda. Vše ozvláštní oživlé loutky na chůdách v nadživotní velikosti.V pátek 9. června 2023 bude patřit náměstí Míru frenštátským školám, tělovýchovným jednotám, spolkům, zájmovým, neziskovým a obecně prospěšným organizacím.  „Prezentovat se zde bude město a jeho složky a organizace, partnerská města, školská zařízení, zájmová sdružení, sportovní jednoty, oddíly a mnoho dalších,“ uvedla Iva Vašendová, vedoucí odboru vnějších vztahů MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.      

Součástí Dne města je také Den sociálních služeb. Na frenštátském náměstí se budou prezentovat organizace poskytující sociální služby a navazující aktivity, které občanům nabídnou nejen informace o službách, které poskytují, ale také své výrobky, které bude možno zakoupit. „Ve stánku odboru sociálních věcí se mohou návštěvníci mimo jiné informovat o procesu zprostředkování pěstounské péče a osvojení v rámci prezentace kampaně Moravskoslezského kraje Dejme dětem rodinu,“ doplnila Veronika Holubová, vedoucí odboru sociálních věcí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm. Letos se na této akci, která se pořádá v rámci Komunitního plánování sociálních služeb ve Frenštátě pod Radhoštěm představí organizace: Charita Frenštát pod Radhoštěm, která předvede speciálně upravené vozidlo pro přepravu handicapovaných občanů, senior taxi apod., Armáda spásy v ČR, JINAK z.ú., Domov Hortenzie p.o. s ukázkou práce se Snoezelenem, SONS Nový Jičín, Strom Života, Renarkon, Revírní bratrská pojišťovna.

V rámci programu bude vyhlášen Zlatý Felix – cena pro nejoblíbenější pedagogy frenštátských základních škol, které si žáci volí sami. Na závěr pátečního dne jako poděkování nejen všem zúčastněným, ale i občanům města a divákům se uskuteční ve 20.30 hodin koncert Pocta městu, na kterém zahraje skupina Jelen.Velkým finále Dne města na frenštátském náměstí bude v sobotu 10. června 2023 exhibice artistů, žonglérů ze skupiny Cirkus trochu jinak. Od 10. do 18. hodiny ovládne náměstí pouliční divadlo, artisté a cirkus, který se nedá popsat, musí se zažít.  Obrovské loutky v nadživotní velikosti na chůdách, cirk motion, sketch Comedy Zapperoco, to je základní výčet představení, které mohou návštěvníci v rámci sobotního programu zhlédnout.
 
Moravskoslezskénovinky.cz informovala Bc. Romana Stejskalová, tisková mluvčí Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:meufrenstat)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%