Svátek má: Klára

Regiony

Velikost textu:

Frenštát pod Radhoštěm má schválené termíny obřadních dnů

Frenštát pod Radhoštěm má schválené termíny obřadních dnů

Rada města Frenštátu pod Radhoštěm schválila termíny obřadních dnů pro rok 2020. Jedná se o dny, kdy se svatební obřady, které se uskuteční v budově radnice, budou konat zdarma.

Frenštát pod Radhoštěm - radnice
1. prosince 2019 - 12:00

Celkem jich je pro příští rok stanoveno 24 těchto obřadních dnů, vždy dvě soboty v měsíci.

„Možnost uzavřít manželství bez nutnosti zaplacení poplatku tak zůstává zachována vždy dva dny v kalendářním měsíci. Nejčastěji se jedná o první a třetí sobotu v kalendářním měsíci. Pokud to z provozních důvodů není možné, je tato sobota nahrazena jinou sobotou v daném měsíci,“ uvedla Lucie Petrová, matrikářka Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

Snoubenci mohou žádat o zajištění obřadu i v jiných termínech či na jiném místě, kdy však bude potřeba počítat s úhradou správního poplatku ve výši min. 1000 korun.


„Pro rok 2020 už máme 40 rezervací na svatebních obřady. Nejvíce prozatím na letní měsíce, kdy v červnu až září jsou alespoň jednou svatbou rezervovány skoro všechny soboty. Navíc si v posledních letech snoubenci oblíbili jako obřadní dny také čtvrtek a pátek, které sice nejsou klasickými obřadními dny schválenými radou města, ale po dohodě a schválení matričním úřadem je možno v tyto dny také sňatek uzavřít,“ doplnila Lucie Petrová.Přesné termíny obřadních dnů, kdy si snoubenci mohou v roce 2020 rezervovat obřad na radnici bez poplatku a všechny další informace ke svatebním obřadům zájemci naleznou na webových stránkách města (zde) či na odboru vnitřních věcí a školství MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Do konce listopadu 2019 bylo v rámci matričního úřadu Frenštát pod Radhoštěm oddáno 130 párů. Z toho 25 obřadů bylo církevních.

„V letošním roce jsme měli také svatbu zlatou, diamantovou, kamennou a platinovou. Přetrvává trend, kdy si snoubenci pro obřad, po dohodě s matričním úřadem, vybírají místa mimo radnici, v přírodě nebo v místě, kde mají rovnou zajištěnou svatební hostinu,“ uzavřela matrikářka.

Moravskoslezsénovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová,tisková mluvčí, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(red,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)