Svátek má: Richard

Regiony

Velikost textu:

Frenštát pod Radhoštěm se na týden stane městem vědy

Frenštát pod Radhoštěm se na týden stane městem vědy

V týdnu od 9. do 13. 3. 2020 bude možné ve Frenštátě pod Radhoštěm zažít vědu na vlastní kůži.

Z plakátu k akci
22. února 2020 - 12:00

Akce s názvem Týden vědy nabídne semináře a workshopy pro pedagogy, zážitkové vyučování pro předškoláky a školáky a program pro veřejnost. Jedná se o největší akci na podporu polytechnického vzdělávání v regionu.

Stalo se už tradicí, že si Frenštát pod Radhoštěm připomíná Evropský den mozku (11. 3.) akcí na podporu vědy. Po dvou ročnících Dne polytechniky, který byl určen žákům pátých tříd, převzal letos štafetu Týden vědy, při kterém si na své přijdou také sedmáci a předškoláci. Třídenní intenzivní program plný pokusů doplní dva dny workshopů a seminářů pro pedagogy.


Zkrátka nepřijdou ani zájemci z řad veřejnosti. Pro ty je připraven program v pátek 13. března v ASTŘE, centru volného času. Od 14.30 do 17.30 si tady budou moci vyzkoušet pokusy se zvukem, energií či těžištěm. K dispozici budou také ukázky robotů nebo vědecký fotokoutek.

Frenštát pod Radhoštěm prezentoval Beskydy na veletrhu v Praze

Zážitkový program pro děti a žáky se bude skládat ze science show a z workshopů na nejrůznější vědecká témata. Do kouzelného světa vědy pozvou děti a žáky lektoři z VŠB - Technické univerzity Ostrava, Úžasného divadla Fyziky v Brně, Malé technické univerzity, Vědnice, z o. p. s. Věda nás baví a v neposlední řadě členové kroužku robotiky z Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Informovala Ing. Iva Vašendová tisková mluvčí, Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.