Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Frenštát připravil pro seniory řadu akcí

Frenštát připravil pro seniory řadu akcí

Ani letos město Frenštát pod Radhoštěm nezapomnělo na své starší občany a připravilo pro ně v průběhu podzimu několik zajímavých aktivit jako dárek k Mezinárodnímu dni seniorů.

Ilustrační foto
9. října 2019 - 12:00

Od sportovního vyžití, přes hudební recitál a divadelní přednášku, až po zdravotní a finanční poradenství. Všechny aktivity jsou pro seniory 60+ zdarma. První z akcí je plavání pro seniory v druhém říjnovém týdnu.

„Zveme naše seniory z Frenštátu pod Radhoštěm a našich spádových obcí, Tichá, Trojanovice, Bordovice, Lichnov a Veřovice, na krytý bazén, kde mohou v úterý 8. října od 8 do 13 hodin a ve čtvrtek 10 října 2019 od 13.30 do 15.30 hodin využít plavání zdarma," uvedla Jana Prášková vedoucí odboru sociálních věcí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm, který tyto aktivity nejen pro frenštátské seniory připravuje a organizuje.


Kulturní zážitek nabídne seniorům recitál „Vzpomínky na Waldemara Matušku" ve čtvrtek 17. 10. 2019 v Domě kultury od 16 hodin. „Vstupenky jsou k dispozici zdarma na odboru sociálních věcí. Zájemci si je mohou vyzvednout předem nebo alespoň telefonicky rezervovat," upřesnila Jana Prášková. Seniorům se také navíc před samotným recitálem představí děti z folklorního souboru Valášek mateřské školy Markova. Neméně zajímavou akci nabídne i středa 13. 11. 2019, kdy bude pro seniory 60+ připravena divadelní přednáška s názvem Senior bez nehod. „Divadelní přednáška se uskuteční opět v Domě kultury, tentokrát však v malém sále. Tvářemi tohoto projektu jsou známé osobnosti Jaroslava Obermaierová a Jiří Štědroň," doplnila vedoucí.  

Letos nabízené aktivity uzavře ve středu 27. 11. 2019 od 14 hodin SOS poradna s finančním poradenstvím a měření Všeobecné zdravotní pojišťovny. „Zájemci o zdravotní, finanční a spotřebitelské poradenství mohou přijít do Domu s pečovatelskou službou na Rožnovské ulici 346," uzavřela vedoucí.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí radnice ve Frenštátě pod Radhoštěm Iva Vašendová.

(vm,Moravskoslezskenovinky.cz, foto:arch.)