Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Frenštát rozdá 1400 sad tašek na tříděný odpad

Frenštát rozdá 1400 sad tašek na tříděný odpad

1400 setů plastových tašek na tříděný odpad získalo město Frenštát pod Radhoštěm od společnosti  EKO-KOM, a.s. a ASOMPO, a.s. na podporu třídění odpadu.

Ilustrační foto
10. září 2019 - 12:00

Město je zdarma rozdá obyvatelům, kteří mají trvalý pobyt ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tašky jsou určeny na třídění odpadu v domácnostech a vydávají se v Technických službách města Frenštát pod Radhoštěm.


„Je to jeden z dalších podpůrných kroků, který přispěje k zefektivnění systému nakládání s odpady tak, aby v budoucnu bylo co nejvíce omezeno nechtěné navyšování nákladů na likvidaci odpadů," uvedla Eva Spurná, vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Tašky na papír, plast a sklo jsou ve dvou velikostech, opakovaně použitelné, dobře uskladnitelné, omyvatelné, barevně rozlišené a jednoduše se z nich odpad přesouvá do kontejnerů stejné barvy.

„Tašky už jsme do domácností rozdávali v předchozích letech. Lidé si je velmi oblíbili a aktivně je využívají. I díky tomu vzrostlo celkové množství tříděného odpadu ve městě," doplnila vedoucí.

Občané Frenštátu pod Radhoštěm si mohou tašky vyzvednout v Technických službách města Frenštátu pod Radhoštěm na vrátnici každý všední den od 8 do 14.30 hodin, případně na Sběrném dvoře od pondělí do pátku vždy od 8 do 16 hodin. "Tašky už průběžně vydáváme. Jedna domácnost může dostat pouze jeden set tašek," řekla Spurná. Zároveň na Sběrném dvoře občané mohou odkládat všechny druhy vytříděných odpadů včetně kovů, nebezpečného a velkoobjemového odpadu.

Moravskoslezskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto:arch.)