Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Frenštátští strážníci testují novou „mobilní kancelář“

Frenštátští strážníci testují novou „mobilní kancelář“

Městská policie Frenštát pod Radhoštěm v těchto dnech testuje při práci v terénu novou „mobilní kancelář“.

Ilustrační foto
12. dubna 2018 - 12:00

Mobilní kancelář strážníkům usnadní a urychlí administrativní činnosti nezbytné při výkonu jejich základní služby veřejnosti, tedy udržování klidu a pořádku, zajištění ochrany a bezpečnosti osob, majetku a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Budou moci přímo na místě zdokumentovat přestupky, odchyty zvířat, zaevidovat provedené kontroly a mnohé další.

„Aplikaci budeme testovat 3 měsíce a poté se rozhodneme, zda zakoupíme licenci. Nahrát lze do jakéhokoliv smart zařízení, u nás se bude jednat o chytré telefony, případně tablety,“ řekl Vladimír Pražák, ředitel MP Frenštát pod Radhoštěm.

Strážníci tak mohou nyní v terénu zdokumentovat zjištěné přestupky, zaevidovat kontroly a dohledy v problémových lokalitách, odchyty zvířat či ověřit osobu v celorepublikových Základních registrech, ne pouze v základních registrech obyvatel obce.  Ověření je prováděno za dodržení všech přísných legislativních podmínek pro přístup do ISZR.

„Stejně tak nám aplikace v mobilním zařízení pomůže zaznamenat, zpracovat a odeslat řešení zjištěné závady, stížnost či žádosti a informace, které nám občané na ulici nahlásí," uvedl Vladimír Pražák.

Aplikace Mobilní kancelář automaticky přebírá místo řešené události pomocí souřadnic GPS. Součástí modulu je i možnost provedení fotodokumentace a její odeslání včetně záznamu rovnou do agendy městské policie.

„Dnes již nikdo nepochybuje, že nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem evidence a správy dat je databáze v informačním systému. Možnost na ulici z mobilní aplikace ověřit totožnost osoby, vylustrovat vozidlo, ověřit referenční údaje osoby, vstoupit do evidence hledaných osob či do evidence pátrání po motorových vozidlech je v dnešní době nezbytností," dodal ředitel.

Důležitým faktorem smysluplného řešení přestupků je také věcná správnost kvalifikace řešeného přestupku, kterou informační systém v Mobilní kanceláři zajistí pomocí standardizovaných a průběžně aktualizovaných číselníků přesných právních kvalifikací přestupkového jednání.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí, MÚ Frenštát pod Radhoštěm.


(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.pčr)