Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek dá k dispozici budovu pro nové policisty

Frýdek-Místek dá k dispozici budovu pro nové policisty

Ve Frýdku-Místku by mělo v listopadu zahájit činnost zbrusu nové oddělení hlídkové služby Policie ČR s více jak čtyřiceti policisty. Jejich úkolem bude posílit bezpečnostní situaci v rámci celého územního odboru.

Nová budova pro policii
24. října 2020 - 12:00

Sídlit budou v objektu na ulici Sokolská, který policii bezúplatně poskytlo město. "V minulosti objekt sloužil jako ubytovna. Aby v něm vznikla policejní služebna, tedy nevyžaduje složité stavební úpravy. Nicméně budou zde instalovány bezpečnostní dveře, úpravou projde sociální zařízení včetně sprch a prostor s kuchyňskými kouty. V nově vzniklé technologické místnosti bude instalována klimatizace a pořízeny budou i datové rozvody včetně napájení.  Zdi dostanou nové omítky a výmalbu a na podlahu bude položena nová krytina,“ přiblížil opravy a úpravy objektu náměstek primátora Radovan Hořínek.

Doplnil, že jelikož se jedná o poskytnutí nebytových prostor za účelem zvýšení bezpečnosti ve městě a jeho okolí, tedy o poskytnutí objektu ve veřejném zájmu, je jeho bezplatné užívání v souladu se zákonem o obcích.


Pokračovat bude také spolupráce s městskou policií, která má dlouhodobý podstav. Noví strážníci se do služby nehrnou a ti stávající jsou plně vytíženi. Mimo město zasahují také v okolních obcích Sviadnov, Paskov a Staré Město. Denně řeší desítky oznámení, jak v oblasti veřejného pořádku, kdy řeší problémy s lidmi bez domova, tak v oblasti občanského soužití. Voláni jsou také ke krádežím v obchodech.

Zřízením oddělení hlídkové služby se navýší počet policistů v terénu a zkrátí se dojezdové časy policie na konkrétní místo, což povede k rychlejšímu obnovení veřejného pořádku, dopadení pachatele protiprávního jednání nebo objasnění věci.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář primátora)