Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek opraví lávku pro pěší mezi městem a Sviadnovem

Frýdek-Místek opraví lávku pro pěší mezi městem a Sviadnovem

Lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Ostravici, která spojuje Frýdek-Místek s vedlejší obcí Sviadnov, je ve velmi špatném technickém stavu.

Lávka přes řeku Ostravici
8. června 2019 - 12:00

Při pohybu chodců vykazuje značné kmitání, a to nejen horizontální, ale i vertikální, a nosná konstrukce vykazuje vysoké známky koroze. Lávku čeká celková rekonstrukce, zesíleny budou její nosníky a pylony, přibudou táhla a opravena bude také mostovka.

„Práce budou zahájeny v polovině června a ukončeny by měly být v září. Pro pěší a cyklisty se lávka uzavře 1. července. Při rekonstrukci budou sanovány železobetonové základy a zesíleny mostní nosníky a pylony. Lávka bude mít nově dvanáct táhel oproti současných osmi, což zvýší její tuhost. Opravou projde i mostovka, tu stávající, z vlnitého plechu zalitou betonem, nahradí pozinkované rošty. Lávka bude i nově natřena, bude mít žlutou barvu,“ přiblížil práce náměstek primátora Karel Deutscher s tím, že ve městě je pět lávek pro pěší a každá má jinou barvu, což přispívá mimo jiné i k rychlejší a snadnější orientaci či navigaci. Po zelené, modré, červené a betonové šedé lávce povede přes Ostravici i lávka žlutá.Po dobu rekonstrukce lávky, která si vyžádá její úplné uzavření, budou moci pěší a cyklisté využít „Lískovecký most“ u vlakového nádraží v Lískovci nebo Koloredovský most u bývalého Selika v Místku (u bazénu).

Náklady jsou vyčísleny na bezmála pět milionů korun. Hrazeny budou z městského rozpočtu.   

Moravskoslezskénovinky.cz informovala Bc. Jana Matějíková, tisková mluvčí, statutární město Frýdek-Místek.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto: mmfrydekmistek)