Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Frýdek-Místek: Park u řeky je plný novinek i atrakcí

Frýdek-Místek: Park u řeky je plný novinek i atrakcí

Město Frýdek-Místek každým rokem rozšiřuje nabídku možností a aktivit pro trávení volného času. Do rozvoje lokalit k tomu určených, ať už parků nebo rekreační lokality Olešná, vkládá nejen finanční prostředky.

Orientační tabule parku.
29. května 2020 - 12:00

Kromě financí vkládá také velkou míru invence. Několik novinek nyní nabízí Sady Bedřicha Smetany u řeky Ostravice. Kromě nově opraveného dětského hřiště a ping-pongových stolů je tam také zbrusu nové broukoviště a discgolf a na sto nových parkových laviček s vyfrézovanými naučnými i zábavnými texty.

Na sklonku loňského roku byla dokončena celková rekonstrukce dětského hřiště. Letos si ho děti mohou užít v plné míře. Čekají na ně houpačky, kolotoč, pyramida i herní sestavy, kde nechybí ručkovadla, žebříky, lanové prvky, klasické sítě a šikmé lezecké stěny nebo skluzavky.

Povrch je z pryžového granulátu tlumícího případné pády. „Hřiště je oplocené a uzamykatelné a vedle něj je možné zahrát si ping-pong na nových ping-pongových stolech,“ doplnil primátor Michal Pobucký.

V parku vyrostlo také obří broukoviště. Vzniklo z kmenů pokácených lip a javorů, silně napadených jmelím, které usychaly a byly provozně nebezpečné. Broukoviště, které tvoří kmeny a špalky zapuštěné do země, je
vlastně velkým hmyzím hotelem.


Útočiště by v něm měli najít nejen různé druhy hmyzu, ale taky ještěrky, slepýši a drobní ptáčci. Dařit by se v něm mělo i rostlinám a houbám. V parku byly instalovány také nové, vkusné lavičky, které mají v opěradlové části vyfrézované zábavné i naučné informace, vztahující se k danému místu.

Náklady na modernizaci parku přesáhly čtyři a čtvrt milionu korun, z toho více jak tři a půl milionu činily náklady na rekonstrukci dětského hřiště.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Kancelář primátora)